Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvos statistikos departamentas ragina nebijoti dalyvauti apklausose

Žmogus kalba mobiliuoju telefonu Kuboje
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Žmogus kalba mobiliuoju telefonu
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Antrąjį šių metų ketvirtį Lietuvos statistikos departamentas atlieka šias gyventojų apklausas: vartotojų nuomonių, gyventojų užimtumo, vietinio turizmo, pajamų ir gyvenimo sąlygų, informacinių technologijų panaudojimo namų ūkiuose.

Kaip pranešė departamentas, visi šie statistiniai tyrimai yra nustatyti Europos Sąjungos teisės aktų, jie atliekami visose ES šalyse.

Visi atliekant apklausas surinkti duomenys yra konfidencialūs ir naudojami tik apibendrintai statistinei informacijai rengti.

Informacija apie statistinius tyrimus pateikiama Lietuvos statistikos departamento interneto svetainėje www.stat.gov.lt skyrelyje „Duomenų rinkimas. Gyventojams“, kuriame skelbiami ir tyrimų klausimynai bei teisinis pagrindas, paaiškinama, kaip šie klausimynai pildomi. Be to, informuojama apie atsakingus darbuotojus su jų kontaktine informacija – vardu, pavarde, kontaktiniu telefonu ir el. paštu.

Visi atliekant apklausas surinkti duomenys yra konfidencialūs ir naudojami tik apibendrintai statistinei informacijai rengti. Procedūros statistinių duomenų konfidencialumui užtikrinti yra griežtai reglamentuotos, o jų laikymasis nuolat stebimas ir tikrinamas.

Gyventojams, patekusiems į atranką, siunčiamas informacinis laiškas, kuriame nurodomas tyrimo tikslas, apie ką bus klausiama, pateikiami kontaktiniai telefonai – jais galima teirautis, ar tikrai  gyventojas atrinktas dalyvauti tyrime, kodėl ir kaip jis atrinktas, koks klausėjas atliks apklausą.

Pakartotinė apklausa – telefonu

Telefonu kartais apklausiami vartotojų nuomonių tyrimo respondentai, nes tokiems duomenims surinkti yra skirtas labai trumpas laikas, o klausimynas neilgas ir palyginti paprastas.

Paprastai apklausos atliekamos kalbantis su gyventoju tiesiogiai, o ne telefonu. Tačiau yra tyrimų (pvz., pajamų ir gyvenimo sąlygų, gyventojų užimtumo), kuriuose gyventojas turėtų būti apklausiamas pakartotinai po tam tikro laiko, siekiant sužinoti įvykusius pasikeitimus. Tokia pakartotinė apklausa gali būti atliekama telefonu, jei gyventojas sutinka.

Telefonu kartais apklausiami vartotojų nuomonių tyrimo respondentai, nes tokiems duomenims surinkti yra skirtas labai trumpas laikas, o klausimynas neilgas ir palyginti paprastas.

Atkreipiame dėmesį, kad gyventojų pareigą teikti duomenis nustato Lietuvos Respublikos statistikos įstatymo 14 straipsnio 3 dalis ir Oficialiosios statistikos darbų programa.

Oficialiosios statistikos 2014 metų darbų programoje, patvirtintoje Lietuvos statistikos departamento generalinio direktoriaus 2013 m. gruodžio 30 d. įsakymu, yra nustatyti visi statistiniai darbai (tyrimai), kurių duomenys renkami 2014 m. apklausiant gyventojus. Programą galite rasti čia. Atsisakymo dalyvauti gyventojų statistiniuose tyrimuose procedūra nėra reglamentuota.

Remiantis gyventojų apklausomis rengiama oficialioji statistika yra pagrindas socialiniams ir ekonominiams sprendimams priimti, todėl sąžiningas ir geranoriškas statistiniams tyrimams atrinktų gyventojų dalyvavimas apklausose yra nepaprastai svarbus.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min