Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvos URM: tai, kad iš Rusijos į Ukrainą nevaržomai plūsta naujausia ginkluote aprūpinti teroristai – nepateisinama

Prorusiški teroristai Luhanske
„Scanpix“/„Anadolu Ajansi“ nuotr. / Prorusiški teroristai Luhanske
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Lietuvos užsienio reikalų ministerijos išplatintame pranešime teigiama, kad Lietuva liūdi kartu su Ukrainos tauta ir reiškia nuoširdžią užuojautą žuvusiųjų šeimoms ir artimiesiems. Ukrainos prezidentas birželio 15 d. paskelbė gedulo diena dėl šeštadienį žuvusių Ukrainos karių ir pasieniečių.

„Griežtai smerkiame teroristų ataką prieš Ukrainos lėktuvą Luhanske, nusinešusią 49 žmonių gyvybes. Tai, kad valstybinės sienos tarp Rusijos ir Ukrainos atkarpas kontroliuoja ginkluotų teroristų grupuotės, o per sieną nevaržomai patenka ne tik teroristų grupės, bet ir Rusijoje pagaminta ginkluotė ir net tankai, yra nepateisinama ir nedera su žadėta deeskalavimo politika“, – pareiškė Lietuvos URM. 

Lietuvos pareiškime teigiama, kad per nekontroliuojamą pasienį į Ukrainos teritoriją patekusios teroristų grupuotės, ginkluotos naujausia priešlėktuvine, prieštankine ginkluote, nevaržomai smurtauja, puldinėja Ukrainos karines pajėgas ir taikius gyventojus, dažnai prisidengdamos „gyvuoju skydu“ – šaudo iš gyvenamųjų rajonų, daugiabučių pastatų, vaikų žaidimų aikštelių.

Į Ukrainos teritoriją patekusios teroristų grupuotės, ginkluotos naujausia priešlėktuvine, prieštankine ginkluote, nevaržomai smurtauja, puldinėja Ukrainos karines pajėgas ir taikius gyventojus, dažnai prisidengdamos „gyvuoju skydu“

Lietuvos URM išreiškė apgailestavimą, kad tokie teroristų veiksmai sukelia ne tik teisėtą Ukrainos žmonių pasipiktinimą, bet ir nepriimtinas protestų formas, tokias kaip išpuolis prieš Rusijos Federacijos ambasadą Kijeve.

„Smerkiame neteisėtus veiksmus, nukreiptus prieš diplomatinės atstovybės neliečiamumą, ir raginame Ukrainos vyriausybę imtis visų priemonių užtikrinant diplomatinių atstovybių saugumą“, – teigiama pareiškime.

URM ragina Rusiją užtikrinti tinkamą sienos su Ukraina kontrolę, kad į Rytų Ukrainos teritoriją nepatektų Rusijoje pagaminta ginkluotė ir ginkluoti Rusijos piliečiai, tokiu būdu prisidedant prie nesiliaujančių teroro aktų šioje Ukrainos teritorijos dalyje sustabdymo.

„Raginame Rusijos vyriausybę pasmerkti nesiliaujančius žmogaus teisių pažeidimus ir teroristų veiksmus Kryme ir Rytų Ukrainoje ir nedelsiant pradėti įgyvendinti tarptautinius susitarimus, taip pat kontaktinės Rusijos, Ukrainos ir ESBO grupės pasiūlymus, siekiant taikos regione ir užtikrinant Ukrainos  suverenitetą ir teritorinį vientisumą“, – teigiama pareiškime.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min