Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ligoniai apsimetėliai tuština „Sodros“ biudžetą

Klaipėdoje, kaip ir visoje Lietuvoje, daugėja atvejų, kai nedarbingumo pažymėjimai išduodami neteisėtai.
E. Jankausko / Dienraščio „15 minučių“ nuotr. / Klaipėdoje, kaip ir visoje Lietuvoje, daugėja atvejų, kai nedarbingumo pažymėjimai išduodami neteisėtai.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
Skaitysiu vėliau
A A

Daugelį įmonių prispaudus sunkmečiui, be pajamų nenorintys likti darbuotojai netikėtai suserga. Tai aktualu visuose Lietuvos miestuose, taip pat Klaipėdoje.

„Turime užtektinai duomenų, kurie leidžia įtarti, kad su nedarbingumo pažymėjimais ne viskas gerai. Išmokos didėja ir jas sunku susieti su padidėjusiu sergamumu, tai rodo, kad yra nepagrįstų mokėjimų“, – sakė „Sodros“ Klaipėdos teritorinio skyriaus direktorius Valdemaras Anužis. Šie duomenys vakar pristatyti gydymo įstaigų vadovams.

„Stiprinsime kontrolę, išnaudosime ir kitų institucijų pajėgas. Artimiausiu metu paskelbsime pasitikėjimo telefoną, įtrauksime visuomenę. Kitos prevencinės priemonės – kvietimai į gydytojų konsultacines komisijas. Ši priemonė iš tiesų efektyvi, nes pakvietus į gydytojų komisiją, kuri tikrina, ar iš tiesų pagrįstai išduotas pažymėjimas, pusei pakviestųjų nedarbingumo pažymėjimai iškart nutraukiami. Tai tik dar labiau leidžia įtarti, kad jie buvo pratęsiami nepagrįstai“, – sakė V.Anužis.

Pasak direktoriaus pavaduotojos Daivos Dabravalskienės, pernai dėl ligos pašalpos skyrimo į  „Sodrą“ kreipėsi apie 70 tūkst. uostamiesčio ir rajono gyventojų. „Į gydytojų komisijas dėl nedarbingumo pagrįstumo kviečiame apie 2–3 proc. žmonių, šis skaičius tik didės. Pernai buvo tikrinta apie 2000 asmenų. Pažeidimų nemažai – nedarbingumo pažymėjimai tęsiami ilgesniam terminui, nei numato įstatymas, išduodami neblaiviems asmenims, kuriems išmokos nepriklauso“, – sakė pavaduotoja.

Pernai, atlikus patikrinimus, „Sodros“ Klaipėdos skyrius neišmokėjo 44 tūkst. litų neteisėtai norėtų gauti pašalpų.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min