Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lyčių nelygybės problemos vis dar egzistuoja, sako prezidentė

Prezidentė Dalia Grybauskaitė
BFL/Tomo Lukšio nuotr. / Prezidentė Dalia Grybauskaitė
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Helsinkyje viešinti Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė sako, jog lyčių lygybės problemos vis dar egzistuoja, nors pažanga jos siekiant – didžiulė.

Lietuvos prezidentė D.Grybauskaitė tai akcentavo sakydama kalbą iškilmingame Suomijos nacionalinės moterų tarybos 100-ųjų metinių minėjime, praneša Prezidentūra.

Prezidentės teigimu, Lietuva ir Suomija buvo vienos pirmųjų šalių Europoje, kur prieš šimtą metų atsirado moterų judėjimai ir moterims buvo suteikta balsavimo teisė, o dabar, praėjus šimtmečiui, moterų teisės ir lygios galimybės yra jau visuotinai pripažįstama norma.

Pasak Lietuvos vadovės, nors pažanga įteisinant ir įgyvendinant lyčių lygybę pasaulyje didžiulė: didėja moterų užimtumas, moterys aktyviai dalyvauja valstybės valdyme, versle ir visuomeniniame gyvenime; tačiau vis dar egzistuoja jų nelygybės ir saugumo problemos.

Prezidentė pastebėjo, jog moterims už tą patį darbą mokamas mažesnis atlyginimas nei vyrams, jos patiria smurtą namuose ir nukenčia dėl visuomenėje vyraujančių pasenusių lyčių stereotipų.

„Kuo stipresnės žmogaus ir moterų teisės visuomenėje, tuo daugiau yra demokratijos ir gerovės mūsų valstybėse. Mes – vyrai ir moterys – esame vienodai atsakingi už tai, kad paspartėtų lygių galimybių visiems žmonėms procesas, nepaisant jų lyties, tautybės, religijos, išsilavinimo ar sveikatos“ – susirinkusiems kalbėjo prezidentė.

Prezidentės teigimu, net pažangiausiems pokyčiams reikia laiko, pridūrusi, jog Lietuvoje tik šiemet priimtas įstatymas prieš smurtą šeimoje.

Pasak Lietuvos vadovės, asmeniniai sėkmingų moterų, pasaulio politikių pavyzdžiai ir laimėjimai yra geriausias paskatinimas kitoms moterims aktyviai siekti išsilavinimo, profesinės karjeros, dalyvauti valstybės valdyme.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min