Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Miesto valdžios meilė muziejams neblėsta

Žinomas verslininkas, meno mecentas ir kolekcininkas Viktoras Butkus ketina Vilniui padovanoti modernaus meno muziejų.
Kęstučio Vanago/BFL nuotr. / Žinomas verslininkas, meno mecentas ir kolekcininkas Viktoras Butkus ketina Vilniui padovanoti modernaus meno muziejų.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
Skaitysiu vėliau
A A

Vilniaus savivaldybėje netrukus bus pradėtas svarstyti naujas Modernaus ir šiuolaikinio meno muziejaus projektas. Miesto vadovai tikina, kad tai nėra grįžimas prie itin nepalankių vertinimų sulaukusio Guggenheimo muziejaus, o visiškai naujas sumanymas, kurį realizuoti ketinama privačiomis lėšomis.

Sostinės mero V.Navicko potvarkiu sudaryta darbo grupė privalės išnagrinėti, parengti ir pateikti siūlymus dėl muziejaus projekto įgyvendinimo galimybių. Anot darbo grupės vadovo, vicemero Gintauto Babravičiaus, šis projektas neturi nieko bendra su Guggenheimo muziejaus statybomis.

„Tai alternatyva Guggenheimo muziejui, kita idėja. Šiam projektui nereikės valstybės lėšų, jis bus finansuojamas privačiomis lėšomis“, – sakė vicemeras.

Pastatys ir padovanos miestui

Privatus investuotojas, norintis pastatyti muziejų, sukaupti kolekciją ir visa tai padovanoti Vilniui, yra UAB „Fermentas“ valdybos pirmininkas, profesorius Viktoras Butkus, taip pat patenkantis į būsimos darbo grupės sudėtį. Verslininkas garsėja ir kaip meno kolekcininkas, mecenatas, yra prisidėjęs prie įvairių meno projektų.

Daugelį metų verslininkas kartu su žmona Danguole rengia Grybų kaimo vasaros plenerus, prisidėjo prie projekto „Menas netradicinėse erdvėse“, kai menininkai atidavė duoklę literatams ir vieną Literatų gatvės sieną papuošė įmontuotomis plokštelėmis, bareljefais, skirtais įvairių kartų literatams.

Vicemero G.Babravičiaus teigimu, plačiau kalbėti apie Modernaus ir šiuolaikinio meno muziejaus projektą kol kas ankstoka, tačiau jau rugpjūčio viduryje tikimasi turėti konkretesnę viziją, koks tai galėtų būti muziejus, ir ją pristatyti visuomenei.

Tačiau vicemeras užtikrino, kad šis muziejus neužims vietos prie Baltojo tilto, kuri yra numatyta Guggenheimo muziejui. „Sklypas prie Baltojo tilto yra visuomeninės paskirties, tai nesikeičia. Tačiau Guggenheimo muziejaus projektas apsitraukė samanomis, nes jo apimtys ir susidariusi neigiama visuomenės nuomonė šį projektą sustabdė“, – sakė G.Babravičius, neprarasdamas vilties, kad kada nors bus pastatytas ir šis muziejus.

Paklaustas, ar ne per didelė prabanga Vilniui turėti net kelis didelius šiuolaikinio meno muziejus, vicemeras nedvejojo: „Vilniui reikia visko: muziejų, baseinų, koncertų salių. Kadangi vienas iš mūsų prioritetų yra kultūrinis turizmas, todėl tokių objektų reikia kuo daugiau, jų niekada nebus per daug.“

Rasta pažeidimų

Valstybės kontrolė, Vilniaus miesto savivaldybėje atlikusi finansinį auditą už 2009 metus, pastebėjo, kad savivaldybė neteisėtai panaudojo iš valstybės biudžeto gautus 810 tūkst. Lt, kurie buvo skirti Vilniaus tarptautinio konkurencingumo didinimo projektui įgyvendinti. Savivaldybė neparengė šio projekto ir nesilaikydama Biudžeto sandaros įstatymo nuostatų lėšas pervedė VšĮ J.Meko vizualiųjų menų centrui, kuris beveik 600 tūkst. Lt šių lėšų skyrė S.R.Guggenheimo fondo parengtai galimybių studijai apmokėti, taip pat apmokėjo keletą savo sąskaitų už įvairius darbus ir paslaugas.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min