Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2010 07 26

Ministerija atsiprašo abiturientų, kurie gavo klaidingus priėmimo duomenis

Švietimo ir mokslo viceministrė Nerija Putinaitė sako, kad Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacija bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO) netinkamai informavo apie naujos priėmimo sistemos sutrikimus ir atsiprašo abiturientų bei jų tėvų, kurie galėjo patirti stresą.
Pasiruošimas egzaminui
Stresas / Šarūno Mažeikos/BFL nuotr.

„LAMA BPO rodė per mažai atvirumo pripažindama klaidas būtent tuomet, kai tos klaidos jau išryškėjo: ir tuomet, kai sistema „lūžo“, ir tada, kai abiturientai gavo klaidinančias žinutes. Jeigu LAMA BPO būtų laiku informavusi vienu sakiniu, kad ir savo puslapyje, kad įvyko klaida, būtų ją pripažinusi, būtų pasakiusi, kad ji bus ištaisyta arba kad ji jau ištaisyta, iš tiesų abiturientams, kurie sekė informaciją ir jos laukė, būtų daug mažiau streso“, – pirmadienį BNS sakė N.Putinaitė.

LAMA BPO dėl techninių nesklandumų, susijusių su nepakankamu serverių pajėgumu, penktadienį vėlavo pateikti informaciją, dėl to kai kuriuos pretendentus pasiekė klaidingos žinutės apie jų stojimo į aukštąsias mokyklas rezultatus.

„Ministerija yra pavedusi LAMA BPO organizuoti bendrąjį priėmimą, ir dabartinėje situacijoje mes iš tiesų atsiprašome tų abiturientų ir jų tėvų, kurie gavo prieštaringas žinias ir, aišku, patyrė daug nemalonių išgyvenimų. Mes aiškinsimės, kokios yra spragos, kur yra silpnoji pusė, ir žiūrėsime, kur kieno yra atsakomybė“, – teigė viceministrė.

Ji aiškino, kad sutrikimus ne visada galima numatyti ir nuspėti iš anksto, juo labiau kad nauja sistema pradėjo veikti tik šiemet.

„Vienas svarbus dalykas yra tai, kad šiemet LAMA BPO įvedė labai sudėtingą naują elektronizuotą sistemą. Abiturientams nereikėjo eiti į punktus pateikti dokumentų, taip pat buvo numatyta, kad abiturientai labai aiškiai matys savo galimybes įstoti – visas sistemos sumanymas yra naujas, sudėtingas. Žmonės, kurie dirbo, įdėjo daug pastangų, bet kadangi yra tiek daug nesklandumų, mes aiškinsimės, kas ir kodėl įvyko“, – sakė N.Putinaitė.

Gavusieji kvietimą studijuoti iki trečiadienio turi atvykti į aukštąsias mokyklas pasirašyti studijų sutarčių. Kvietimo studijuoti pirmajame etape negavusieji galės dalyvauti antrajame etape ir koreguoti pasirinkimų seką.

Kandidatai gali pretenduoti į beveik 19 tūkst. valstybės finansuojamų studijų vietų: 9,7 tūkst. vietų universitetuose ir 9,2 tūkst. kolegijose.

Pagrindinis priėmimas šiemet organizuojamas dviem etapais. Penktadienį pasibaigus pirmajam etapui, stojančiajam sėkmės atveju pasiūlyta viena valstybės finansuojama ir viena valstybės nefinansuojama vieta, jei tokią stojantysis buvo pasirinkęs.

Jei stojantysis pateiktų pasiūlymų atsisakys arba neatsilieps į kvietimą, arba jokio pasiūlymo negaus, jis pateks į antrąjį priėmimo etapą ir liepos 24–28 dienomis galės koreguoti ankstesnių savo pasirinkimų eiliškumą, tačiau naujų pageidavimų įrašyti negalės.

Dalyvaujantiesiems antrajame etape kvietimai studijuoti bus paskelbti liepos 29 dieną.

Rugpjūčio 5–8 dienomis vyks papildomas priėmimas į likusias laisvas studijų vietas. Dalyvaujantieji papildomame priėmime galės deklaruoti kitus pasirinkimus nei pagrindiniame. Galutiniai bendrojo priėmimo rezultatai paaiškės po rugpjūčio 12 dienos.  

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius