Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Mokesčių inspekcija balandį „šukavo“ Kauno turgavietes

Turgavietėje prekiauta mėsa, kurios kilmės šalis nebuvo nurodyta.
„15min“ nuotr. / Mokesčių inspekcija balandį „šukavo“ Kauno turgavietes.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Kauno turgavietėse mėsa prekiaujama pažeidžiant įstatymus. Tai paaiškėjo, Kauno apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos darbuotojams patikrinus 28 mėsa ir jos gaminiais prekiavusius asmenis. Tikrinti ne tik mėsos pardavėjai, bet ir skerdimo paslaugas teikiantys piliečiai.

Balandį reidus surengę inspektoriai tikrino prekybos miestelyje „Urmas“ esančius mėsos paviljonus. Patikrinimo metu viename šaldytuve-sandėlyje rasta daugiau nei 500 kg mėsos, kurios pardavėjai neturėjo įsigijimo dokumentų. Patikrinę mėsą prekybininkams pardavusių verslininkų dokumentus, rasta nemažai neatitikimų. Tyrėjai išsiaiškino, kad patikrinimo metu pateikta skerdienos deklaracija buvo išrašyta vėlesne data, be to, jos įsigijimą patvirtinantys dokumentai nepateikti Kauno miesto Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai. Dėl pažeidimų pradėtas tyrimas.

Vėlesniuose reiduose inspektoriai rado daugiau nei 100 kg paukštienos, 66 kg. kiaulienos, paukštienos, per 1000 kiaušinių, 100 kg. šaldytų pusgaminių, beveik 200 kg rūkytų mėsos gaminių, kurių prekeiviai neturėjo prekių įsigijimo dokumentų, o dalis – buvo nepaženklinta veterinarijos tarnybos spaudais.

Mokesčių inspekcija primena, kad jos specialistai tikrina visas su mėsos prekyba susijusias sritis, t. y. ne tik gyvulių įsigijimą ir mėsos bei jos gaminių pardavimą turgavietėse bei parduotuvėse, bet ir individualią veiklą, skerdyklas bei didmeninę prekybą vykdančias įmones, analizuoja surinktą informaciją. Pasitaiko, kad patikrinimų metu išaiškinami asmenys, kurių pajamos viršija 100 tūkst. litų per metus, tačiau jie dirba neįsiregistravę PVM mokėtojais ir nemoka PVM.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min