Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Mokesčių inspekcija šiauliečiui grąžins per 6 tūkst. litų

Du šimtai litų
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Du šimtai litų
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (toliau – VMI) įpareigojo Šiaulių apskrities valstybinę mokesčių inspekciją (toliau – AVMI) grąžinti mokesčių mokėtojui nepagrįstai išieškotus per 6 tūkst. litų.

Centrinis mokesčių administratorius taip pat rekomendavo visoms apskričių valstybinėms mokesčių inspekcijoms, sprendžiant klausimus dėl galimai nepagrįstai išieškotų lėšų grąžinimo, taikyti turinio viršenybės prieš formą principą, teigiama pranešime spaudai.

Šiauliečio S. Š. vardu 1999 metų pabaigoje buvo įregistruota individuali įmonė, kuriai Šiaulių AVMI po patikrinimo priskaičiavo per 200 tūkst. mokėtinų mokesčių baudų bei delspinigių. Neradus įmonės savininko, buvo pradėta lėšų išieškojimo iš mokesčių mokėtojo sąskaitos procedūra. Gavusi informaciją, kad minėtas šiaulietis yra nedarbingas (tą paliudijo medicininė pažyma), Šiaulių AVMI iškart sustabdė nepriemokos išieškojimo procedūrą, o įmonės skolą valstybei pripažino beviltiška. Inspekcija padėjo mokesčių mokėtojui gauti nemokamą teisinę pagalbą, kreipiantis į teismą. Š.m. balandžio 16 d. Šiaulių miesto apylinkės teismas priėmė sprendimą, kad S.Š. individuali įmonė įsteigta neteisėtai. Tyrimo metu, kurį atliko Šiaulių m. Vyriausiasis policijos komisariatas, nustatyta, kad buvo pasinaudota dingusiais S.Š. asmens dokumentais ir suklastotas jo parašas.

Paaiškėjus reikšmingoms aplinkybėms, kurios leidžia daryti išvadą, kad nepriemoka iš šiauliečio išieškota nepagrįstai, centrinis mokesčių administratorius įpareigojo Šiaulių AVMI šias lėšas grąžinti. Šiauliečio sąskaitą išieškotos lėšos pasieks jau šiandien.

Remdamasis šio įvykio aplinkybėmis, centrinis mokesčių administratorius apskričių valstybinėms mokesčių inspekcijoms pateikė rekomendacijas, primindamas bendraujant su mokesčių mokėtojais vadovautis turinio viršenybės prieš formą, teisingumo, protingumo principais, įtvirtintais Mokesčių administravimo įstatyme, bei spręsti klausimus dėl nepagrįstai išieškotų lėšų grąžinimo, neatsižvelgiant į tai, kad kompetentinga institucija dar nėra priėmusi sprendimo dėl tam tikro fakto patvirtinimo.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min