Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Mokslininkai pateiks pasiūlymų, kaip pagerinti valstybės tarnybą

Vytauto Didžiojo universitetas
Eriko Ovčarenko/dienraščio „15 minučių“ nuotr. / Vytauto Didžiojo universitetas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Lietuvos viešojoje erdvėje nerimstant diskusijoms dėl valstybės tarnybos tobulinimo, kelių Lietuvos universitetų mokslininkai nusprendė surengti bendrą seminarą-konferenciją šia tema. Balandžio 15 dieną jie ne tik diskutuos apie šios srities problemas, bet ir pateiks siūlymų, kaip reikėtų tobulinti ir keisti esamą Lietuvos valstybės tarnybos modelį.

„Lietuvos valstybės tarnyba kaip politinis – administracinis institutas egzistuoja jau daugiau 10 metų, tačiau vis dar pasigendama apibrėžtos ir nediskutuotinos optimalios valstybės tarnybos apimties bei struktūros sampratos. Galima apčiuopti tik atskirų politinių partijų, politikų, administratorių, mokslininkų ir ekspertų gana padrikas iniciatyvas tobulinti esamą valstybės tarnybos modelį“, – teigė VDU Viešojo administravimo katedros vedėjas doc. dr. Saulius Pivoras.

Konferencijos organizatoriai pastebi, kad kuriant Lietuvos valstybės tarnybą, nuosekliai perimama Vakarų valstybių patirtis, tačiau iki šiol nėra aiškios valstybės tarnybos vizijos, strategijos ir politikos. Tuo pačiu metu viešojoje erdvėje vyksta nuolatinės diskusijos dėl valstybės tarnautojų skaičiaus, jų atlyginimo ir panašių aspektų, o Lietuvos Vyriausybė planuoja tolesnes valstybės tarnybos reformas.

„Manome, kad didesnis mokslinių diskusijų skaičius padėtų išplėtoti sistemiškesnį, optimalesnį, bet tuo pačiu ir demokratiškesnį, laikmečio poreikius atitinkantį Lietuvos valstybės tarnybos politikos supratimą“, – teigė doc. S.Pivoras.

Mokslinėje konferencijoje – seminare „Lietuvos valstybės tarnyba kryžkelėje: nuosaiki reforma ar radikali dekonstrukcija?“ dalyvaus mokslininkai iš Vytauto Didžiojo, Kauno technologijos bei Mykolo Riomerio universitetų, taip pat Lietuvos Ministro Pirmininko tarnybos atstovė. Renginio metu jie iš akademinės perspektyvos aptars Lietuvos valstybės tarnybos problemas, siūlomus ir galimus reformos variantus bei šių planų realumą. Konferencija vyks VDU rūmuose S.Daukanto g. 28, 206 auditorijoje. Renginio pradžia – 10 val.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min