Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Mokyklų duris atvers elektroninės kortelės

P.Vileišio progimnazijoje duris atrakinančiomis kortelėmis kol kas naudojasi tik direktorė D.Kazakevičienė (nuotr.), dalis pedagogų ir techninio personalo.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / P.Vileišio progimnazijoje duris atrakinančiomis kortelėmis kol kas naudojasi tik direktorė D.Kazakevičienė (nuotr.), dalis pedagogų ir techninio personalo.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
Skaitysiu vėliau
A A

Pilaitės vidurinėje mokykloje neseniai įvykęs incidentas, kai buvo užpulta valytoja ir kelios mokinės, pedagogus privertė sukti galvas, kokiais būdais apsaugoti mokymo įstaigas. Dvi mokyklos bando eiti dar nepamintu taku – įsivesti elektronines įėjimo korteles.

Įvykiai Pilaitės vidurinėje mokykloje išgąsdino ir mokinius, ir mokyklos vadovus. Valytoją gatvėje užpuolęs vyras vijosi ją iki mokyklos, čia kibo į atlapus moterį bandžiusioms ginti mokytojoms, puolė koridoriuje pasirodžiusias mokines. Šioms teko sprukti per atsargines duris.

Apsaugai trūksta lėšų

Mokyklos direktorius Zotikas Popovas teigė, kad bus svarstoma, kokių apsaugos priemonių reikėtų imtis. Mintis samdyti mokyklai apsaugą sklando seniai, tačiau tam trūksta lėšų. Todėl greičiausia bus tiesiog rakinamos mokyklos durys, ypač pasibaigus pamokoms.

„Nuolat rakinti durų negalime, tačiau dabar tikrai imsimės griežtesnių saugos priemonių. Tariamės, nuo kada rakinti duris, kad į mokyklą nepatektų pašaliniai nepageidaujami žmonės“, – apie bandymus imtis nors šiokių tokių saugumo priemonių kalbėjo Z.Popovas.

Tuo tarpu dvi sostinės mokyklos bando įvesti kitokią tvarką.

Fiksuos atėjimą ir išėjimą

Į Šeškinės vidurinę mokyklą jau nuo spalio visi mokiniai galės ateiti tik pasinaudoję specialia kortele. Šios mokyklos direktorės pavaduotojos Audronės Janickienės teigimu, kortelės fiksuos mokinių atėjimą bei išėjimą ir su šia informacija galės susipažinti tėvai.

„Svarbus ir saugumo klausimas, nes niekas negalės patekti į mokyklą neturėdamas tokios kortelės. Tokia inovacija diegiama dėl pamokų lankomumo gerinimo ir saugumo“, – nurodė A.Janickienė.

Ateityje, anot A.Janickienės, ši kortelė galės tarnauti ir kaip e.bilietas viešajame transporte, ir kitoms reikmėms, nes sistema gali apimti daug sričių.

Ir į biblioteką, ir į valgyklą

700 auklėtinių turinti P.Vileišio progimnazija taip pat planuoja mokiniams išdalinti tokias korteles. Kol kas jomis naudojasi tik mokytojai ir techninis personalas. Anot progimnazijos direktorės Danutės Kazakevičienės, tai labai patogu – pavyzdžiui, valytojai vietoj dešimties raktų užtenka nešiotis vieną kortelę, kuri atrakina visas duris.

Planuojama, kad viena kortelė mokiniui tarnaus ir kaip leidimas patekti į mokyklą bei biblioteką, ir kaip mokinio pažymėjimas bei e.bilietas.

„Planuojame ateityje, kad būtų tokia vidaus apskaita ir valgykloje. Į tą kortelę tėvai galėtų pervesti pinigų ir būtų fiksuojama, kur vaikai tuos pinigus išleidžia. Taip mokiniai nesinešiotų grynųjų pinigų“, – aiškino P.Vileišio progimnazijos direktorė Danutė Kazakevičienė.

Mokykla tikėjosi veikiančią sistemą turėti jau spalį, tačiau šiuo metu dar tikslinami duomenis, kurių reikalauja Vilniaus savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto departamentas. Į jį mokykla kreipėsi dėl projekto dalinio finansavimo. Pradinė sąmata siekė apie 40 tūkst. Lt, tačiau išplėtus kortelės panaudojimo galimybes projekto kaina išaugo iki 79 tūkst. Lt. Tiesa, projektas įgyvendinamas bus etapais, tad vienu metu tiek pinigų nereikės.

Norėjo pačios

Gintaras Alfonsas Petronis, Vilniaus savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto departamento direktorius:

Šeškinės vidurinė mokykla ir P.Vileišio progimnazija pačios parodė iniciatyvą tokias korteles įsidiegti. Tikrai nebuvo taip, kad situacija šiose mokyklose būtų kažkuo ypatinga – čia prasčiau lankytų mokiniai pamokas ar būtų nesaugu. Tiesiog šių mokyklų bendruomenės nusprendė, kad tai yra patogu ir reikalinga.

Mokyklos į departamentą dėl dalinio projektų finansavimo kreipėsi dar gegužę. Jeigu  šiose mokyklose elektroninės kortelės pasiteisins, neatmetama, kad ateityje panašias sistemas įsidiegs ir daugiau Vilniaus mokyklų.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min