Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Muziejuje – viskas apie Vytį

Vytis
Vytis
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Nacionaliniame M.K.Čiurlionio dailės muziejuje ketvirtadienį bus daug kalbama apie vieną iš Lietuvos simbolių – Vytį.

16 val. muziejus kviečia į ekskursiją po parodą „Vytis: istorija ir dailė“, o 17 val. – M.K.Čiurlionio galerijos salėje bus pristatytas Juozo Galkaus albumas „Lietuvos Vytis“. Profesorius J.Galkus – įvairiapusis žmogus. Jis – ir grafikas, plakatistas, monetų ir banknotų simbolikos žinovas, sukūręs daugiau kaip 500 plakatų, daugybę Lietuvos miestų ir miestelių herbų. Naujausią savo darbą, albumą „Lietuvos Vytis“, jis vadina ilgų metų krapštinėjimosi vaisiumi.

Albume reprodukuoti herbo atvaizdai iš architektūros, militarijos, taikomosios dailės kūrinių, sukurti iš įvairiausių medžiagų, dažnai žymių to meto menininkų. Iliustracijose akivaizdžiai matoma svarbiausių Europos meninių stilių kaita, jų įtaka herbo kompozicijai. Pastarojo šimtmečio paprastų žmonių kartais naivūs rankdarbiai su Vyčiu skleidžia jų patriotinius jausmus ir pasididžiavimą savo Tėvyne. Dabar Vytis simbolizuoja šiuolaikinę Lietuvą visame pasaulyje – jį galima pamatyti jaukiuose Europos miesteliuose, JAV didmiesčiuose ir netgi Afganistano platybėse“, – teigė prof. J.Galkus.

Daugiau nei 420 puslapių apimties knygoje yra beveik 600 nuotraukų, iliustracijų, ikonografinės medžiagos iš Lietuvos, Lenkijos, Vokietijos, Ukrainos. Tekstinė informacija knygoje pateikiama dviem kalbomis – lietuvių ir anglų.

Prieš albumo pristatymą lankytojai bus pakviesti pasidairyti po specialiai šiai progai prof. Stanislovo Sajausko parengtą parodą „Vytis: istorija ir dailė“, kurioje eksponuojama apie 300 dailės kūrinių ir ikonografinių objektų su Vyčiu, surinktų iš Lietuvos muziejų ir privačių kolekcijų.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min