Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Nacionalinėje idėjų dienoje Kaune“ – miestui svarbių idėjų paieškos

Nacionalinės idėjų diena Kaune įvyks bet kokiu oru. Tuo neabejoja renginio organizatoriai
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Kauniečiai pasidalinti idėjomis galės šeštadienį, Nemuno krantinėje esančiame vasaros amfiteatre
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
Skaitysiu vėliau
A A

Viskas prasideda nuo geros idėjos – šią seną tiesą žinantys ir ja tikintys iniciatyvūs kauniečiai kviečia visuomenę pasidalinti savo sumanymais ir pasiūlymais su visais. Išsakyti idėjas visi norintys galės šeštadienį Nemuno prieplaukoje, vasaros amfiteatre, vyksiančiame „Nacionalinės idėjų dienos Kaune“ renginyje.

Pasak vienos iš organizatorių Monikos Tvirbutaitės, pagrindinės diskusijos vyks vasaros amfiteatre. Tuo pačiu metu „Nacionalinė idėjų diena“ vyks ir kituose šalies miestuose. Tačiau Kaune bus generuojamos lokalios idėjos, aktualios Kaunui ir čia gyvenantiems žmonėms.

Idėjų dienos tikslas – surasti miestui aktualias problemas ir jų sprendimo būdus. Pastarieji turėtų būti įgyvendinami – neįgyvendinamų idėjų mes neieškosime

„Kartu su užsiregistravusiais dalyviais ieškosime problemos ir jos sprendimo būdų. Baigiantis diskusijai turėsime keletą variantų, kaip vieną ar kitą Kaunui aktualią problemą būtų galima išspręsti. Diskusijose bus svarbios kiekvieno jos dalyvio mintys“, – tikino pašnekovė. M.Tvirbutaitė įsitikinusi, kad geros mintys neliks tik užrašytos ant popieriaus.

„Norime, kad visos idėjos būtų įgyvendinamos. Žadame jas pristatyti miesto valdžiai, verslininkams ir kartu įgyvendinti. Iš dalies tai priklausys ir nuo mūsų pačių – jei visi kartu stengsimės, geros idėjos neliks tik idėjomis“, – įsitikinusi M.Tvirbutaitė.

Gali būti, kad kai kurių idėjų įgyvendinimui kauniečiai gaus ir nacionalinį finansavimą – 5 geriausių „Nacionalinės idėjų dienos“ renginiuose gimusių idėjų autoriams numatytos premijos. Tarp lyderių gali būti ir kauniečiai, kurių galvose, kaip rodo pernai metai, yra ne košė. Pavyzdžiui, vieno kauniečio mintis, kad verslininkai miesto centre galėtų pradėti tiekti nemokamą bevielio interneto ryšį, pernai vasarą buvo nesunkiai įgyvendinta ir sulaukė didžiulio pasisekimo.

Idėjų diena Kaune (programa)

Nemuno krantinė, vasaros amfiteatras

12–18 val. Vieša diskusija „Lietuvos vizija 2030“.

12 val. Bardo Juozapo Liaugaudo pasirodymas ir dalyvių registracija, aitvarų dirbtuvės.

12.30 val. Diskusijos, darbas grupėse, idėjų brainstorm‘ai.

13.45-15 val. Dainuojamosios poezijos duetas Marija ir Žilvinas, grupė „DND“, šokių kolektyvas „Flash dance“.

15.20 val. Subrandintų idėjų paskelbimas, apibendrinimas, diskusijos su Kauno miesto valdžia.

15.50-18 val. Šokių grupė „Salsa Kaunas“, grupė „Beyond Expression“, dainuojamosios poezijos ansamblis „Akustinis Fotelis“, grupė „EmsuS“.

Kauno miesto muziejuje (M.Valančiaus g. 6)

10–16 val. Kauniečiai kviečiami nemokamai aplankyti Kauno miesto muziejų ir ten esančiose specialiose urnose palikti savo idėjas, kaip Lietuva turėtų atrodyti 2030 metais.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min