Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2010 01 18

Nakvynės namuose – benamių antplūdis

Šaltai žiemai nesitraukiant, Vilniuje veikiančių nakvynės namų darbuotojai pluša pasiraitoję rankoves. Nors norinčių šiltai pernakvoti atsiranda daugiau, nei leidžia galimybės, iš nakvynės namų dažniausiai neišvaromas nė vienas užklydėlis.
JK40D20080108018807
Naujojoje Vilnioje esančiuose nakvynės namuose sulaukiama daugiausia lankytojų. Viena galimų to priežasčių – į šiuos nakvynės namus benamiams atvežama maisto. / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Tris padalinius turinčių Vilniaus miesto nakvynės namų direktorius Edvardas Jablonskis pasakojo, kad naktį temperatūrai nukritus iki 15-os ir daugiau laipsnių šalčio, pernakvoti į nakvynės namus ateina apie 350 žmonių. „Šiaip įprastai turime apie 200 nuolat besilankančių žmonių, tačiau kai spaudžia šalčiai, ateina ir 350. Nors vietų turime 300, nė vieno neišvarome lauk“, – sakė E.Jablonskis.

Vilniaus arkivyskupijos „Carito“ nakvynės namai taip pat perpildyti. Anot direktorės Aurelijos Dzedzevičiūtės, visos 72 lovos užimtos, žmonės laukia eilėse. „Visi norintys pernakvoti netelpa, tačiau dažnai tie žmonės ateina į mūsų Dienos centrą, kur gali praleisti dieną“, – teigė A.Dzedzevičiūtė.

Šiaip įprastai turime apie 200 nuolat besilankančių žmonių, tačiau kai spaudžia šalčiai, ateina ir 350.

 Ji palygino, kad vasarą nakvynės namuose nuolat nakvoja apie 50 žmonių. „Vasarą mėgstantys laisvę išvažiuoja į kaimus, susirenčia kokias pašiūres ar miega kur miškuose“, – pasakojo A.Dzedzevičiūtė.

Maistas – priedas prie šiltos lovos

„Nakvynės namuose Naujojoje Vilnioje paprastai atvežama maisto, „Saloje“ duodame tik arbatos, o Vilkpėdėje žmonės gali atsinešti savo maisto produktų – ten yra visa įranga maistui ruošti“, – pasakojo Vilniaus miesto nakvynės namų direktorius E.Jablonskis.

Anot jo, savivaldybė pernai nakvynės namams išlaikyti buvo skyrusi apie 2 mln. Lt. „Šiemet dar nežinome, kiek pinigų mums bus skirta, bet greičiausiai mažiau. Tačiau išgyvensime. Jau ir pernai darbuotojai mažinosi algas, kad tik nereikėtų atėjusių žmonių išvaryti“, – sakė E.Jablonskis.

„Carito“ nakvynės namuose maisto niekas neruošia, jis dalijamas tik tada, kai maisto produktų gaunama iš „Maisto banko“. Tačiau A.Dzedzevičiūtė aiškino, jog nakvynės namų lankytojai, pareiškę norą, gauna talonų ir gali kas dieną valgyti „Carito“ labdaros valgykloje „Betanija“.

Medicinos pagalbos neteikia

„Pernai ateidavo žmonių su nušalusiomis galūnėmis ar apsinuodijusių alkoholiu. Tuomet kviesdavome greitąją pagalbą“, – sakė E.Jablonskis. Šiemet tokių atvejų, anot jo, kol kas nebuvo.

„Carito“ nakvynės namai taip pat neteikia medicinos pagalbos. „Neturime medicinos darbuotojų, taip pat medikamentų. Tačiau pas mus ir nepasitaikė žmonių, kuriems reikėtų greitosios medicinos pagalbos“, – teigė A.Dzedzevičiūtė.

Vilniaus greitosios medicinos pagalbos stoties direktoriaus pavaduotoja Vanda Pumputienė „15min“ sakė, kad šiemet medikams ne taip dažnai tenka gelbėti nušalusius žmones. „Šią žiemą lauke radome kelis mirusius žmones, bet neaišku, ar jie mirė nuo šalčio, ar nuo ligos. Tačiau tvyrant šalčiams kyla didelis pavojus nušalti galūnes“, – pasakojo V.Pumputienė. Jos tvirtinimu, gulėdamas ant žemės žmogus gali sušalti ir lauke esant teigiamai temperatūrai – tam užtenka 3 laipsnių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Reklama
Ekspertės: moterų investavimo rezultatai – geresni, ko reikėtų pasimokyti vyrams
Užsisakykite 15min naujienlaiškius