Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nauja paroda nukels į Žalgirio mūšio laikus

Parodoje bus eksponuojami visi Žalgirio mūšio panoramos eskizai, kuriuos nutarė J. ir T.Stykos.
Muziejaus nuotr. / Parodoje bus eksponuojami visi Žalgirio mūšio panoramos eskizai, kuriuos nutarė J. ir T.Stykos.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
Skaitysiu vėliau
A A

Ketvirtadienį Vytauto Didžiojo karo muziejuje atidaroma nauja paroda, skirta vienos svarbiausių Lietuvos istorijoje – Žalgirio mūšio – 600-osioms metinėms.

Muziejininkų parengtoje ekspozicijoje lankytojai galės pamatyti XIV–XV amžiaus Lietuvos karių ginkluotę: kalavijus, kovos kirvius ir peilius, ietigalius, strėlgalius, šalmus, raitelių ir žirgų ekipuotės detales, o taip pat – bombardas (pirmuosius parakinius ginklus Europoje) ir akmeninius sviedinius, kuriais iš jų buvo šaudoma. Pasak parodos rengėjų, beveik visi eksponatai yra originalai, rasti Lietuvoje archeologinių tyrinėjimų metu.

Remdamasis archeologine medžiaga, išlikusiais istoriniais šaltiniais, karo istorikas Arvydas Pociūnas pabandė rekonstruoti keleto Lietuvos karių ginkluotę. Šių rekonstrukcijų piešiniai taip pat bus eksponuojami atidaromoje parodoje. Be to, pirmą kartą lankytojams bus parodyti visi Žalgirio mūšio panoramos eskizai. Šiuos paveikslus praėjusio amžiaus pradžioje nutapė tėvas ir sūnus Janas ir Tadeušas Stykos, o 4-ajame dešimtmetyje įsigijo Vytauto Didžiojo karo muziejus.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min