Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Naujam tiltui siūloma suteikti istorinį vietovardį

Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

J. L. Vynerio paramos ir labdaros fondas siūlo Klaipėdai sugrąžinti istorinį vietovardį – naujai statomam pėsčiųjų tiltui–viadukui per geležinkelį (Šaulių bei Kretingos gatvių susikirtimo vietoje) suteikti J. L. Vynerio promenados vardą.

Su tokiu pasiūlymu J. L. Vynerio paramos ir labdaros fondas jau kreipėsi į tiltą uostamiestyje statančią AB  „Lietuvos geležinkeliai“. Bendrovės atstovai tokiai idėjai neprieštarauja ir yra pasirengę inicijuoti tam būtiną LR Vyriausybės nutarimą, jei šiai Fondo iniciatyvai pritars Klaipėdos miesto savivaldybė bei Valstybinė lietuvių kalbos komisija. 

Pagal klaipėdiečio leidėjo K. Demerecko surinktą istorinę medžiagą pavadinimas „Vynerio promenada“ Klaipėdoje egzistavo nuo  19 a. antrosios pusės.  Juo buvo vadinamas medžiais apsodintas takas nuo tuometinių Liepojos vartų (dabartinė H. Manto g. prie Lietuvininkų a.) iki Tauralaukio.

Promenada buvo pavadinta J. L. Vynerio vardu, nes būtent šis turtingas klaipėdiškis-filantropas finansavo jos įrengimą ir priežiūrą. Net J. L. Vynerio pomirtiniame testamente tam buvo palikta lėšų.

Iki šių dienų dabartinėje Šaulių ir Priestoties gatvėse yra išlikę keli Vynerio laikų  kaštonai.
J. L. Vynerio paramos ir labdaros fondas dėl istorinio vietovardžio grąžinimo jau kreipėsi į Klaipėdos miesto savivaldybę. „Tikimės, jog miesto valdžia palaikys mūsų iniciatyvą ir kartu su tilto pabaigtuvėmis mieste turėsime ne tik gražų naują statinį, bet ir prasmingą bei istoriškai pagrįstą jo vardą.

Taip būtų įamžintas ir daug mūsų miesto bendruomenei nusipelnęs klaipėdiškis – Julius Liudvikas Vyneris“,- sako J. L. Vynerio fondo direktorė Inga Aksamitauskaitė-Bružienė.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min