-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2009 05 06

Naujas ženklas vairuotojams – saugokite varliukus! (nuotraukos)

Nuo šiol vairuotojai keliuose bus raginami ne tik saugotis išbėgančių miško žvėrių, bet ir saugoti per kelią šokuojančius varliukus bei ropojančias rupūžes. Judėjimo „Už gamtą“ iniciatyva trečiadienį Vilniaus Pavilnių ir Verkių regioniniuose parkuose buvo pastatyti informaciniai ženklai, įspėjantys apie varliagyvių migravimo kelius ir raginantys vairuotojus pristabdyti automobilius, siekiant išvengti šių gyvūnų aukų.
Naujas varliagyvius saugantis ženklas
Naujas varliagyvius saugantis ženklas / Alvydo Opulskio montažas
Temos: 2 Ženklai Varlės

Vairuotojas, pamatęs šį ženklą, turėtų sumažinti greitį ir laviruoti tarp šokuojančių ar rėpliojančių gyvūnų – visaip stengtis jų nesuvažinėti. Galbūt dėl to ateityje bus suvažinėjama mažiau varliukų.„Varliagyviai turi konkrečius migravimo kelius, todėl būtent į šiuos gyvūnus nusprendėme atkreipti vairuotojų dėmesį, – gyvūnų pasirinkimą aiškino judėjimo „Už gamtą“ vadovas dr. Algirdas Knystautas. – Paskelbę apie šią akciją, sulaukėme daug gyventojų komentarų, siūlančių keliuose saugoti ežiukus ar kitus gyvūnus. Tačiau, pavyzdžiui, ežiai neturi pastovių migracijos kelių, todėl statyti ženklą ten, kur kartą per metus pereina ežys, yra neprasminga.“

Varlės ir rupūžės iš žiemaviečių į tvenkinius ir atgal migruoja pavasarį ir rudenį gana pastoviais migravimo keliais, todėl būtent tose intensyvaus migravimo atkarpose visoje Lietuvoje gamtos mylėtojai planuoja pastatyti informacinius ženklus. Trečiadienį Vilniuje pastatyti pirmieji keturi tokie įspėjantys ženklai, kuriuose nupiešta varlė.

„Ženklu mes atkreipiame vairuotojų dėmesį – jis psichologiškai labai svarbus. Juk ženklas su varle – nėra įprastas mūsų akiai. Vairuotojas, pamatęs šį ženklą, turėtų sumažinti greitį ir laviruoti tarp šokuojančių ar rėpliojančių gyvūnų – visaip stengtis jų nesuvažinėti. Galbūt palaipsniui tai turės įtakos žmonių sąmoningumui ir bus suvažinėjama mažiau varliukų, – tikėjosi A. Knystautas. – Kol kas tai – tik įspėjamieji ženklai, tačiau ateityje judėjimas „Už gamtą“ sieks įtvirtinti juos kaip kelio ženklus.“

Gamtos mylėtojai taip pat pastatė tvoreles, kad varlės neiššoktų į kelią, ir vamzdį, per kurį visi varliagyviai gali praeiti į kitą kelio pusę. Tačiau, anot judėjimo „Už gamtą“ vadovo, tai padeda tik iš dalies.

„Su vamzdžiu yra problema, nes kai kurios varlės neužšoka ant jo, todėl dažnai prašoma vaikų, kad jie pabudėtų ir perneštų varles“, – apie varliagyvių saugojimo būdus pasakojo kovotas už gamtą, pridurdamas, kad varliagyvių išlikimui Lietuvoje grėsmės nėra, tačiau iš principo reikia saugoti gyvūnus.

Įspėjamieji ženklai pastatyti iš judėjimo „Už gamtą“ ir jo rėmėjų lėšų.

Netolimoje ateityje gamtos saugotojai planuoja panašiais ženklais vairuotojus raginti saugoti ir žalčius, kurie taip pat turi pastovius migravimo kelius, o kai kurie vairuotojai, pagalvoję, jog tai – gyvatė, stengiasi juos net specialiai pervažiuoti.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius