Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nauji mokslo metai Klaipėdoje: 22 tūkst. moksleivių ir 9 tūkst. studentų

Studentų eisena.
15min nuotr. / Studentų eisena.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Antradienį uostamiesčio gatvės vėl bus pilnos jaunatviško klegesio ir šypsenų. Nuo pat ryto jomis žygiuos ir pirmą kartą į mokyklos suolą sėsiantys pirmokai, ir vyresni moksleiviai, taip pat studentai.

„Scanpix“ nuotr./Mokykla.
„Scanpix“ nuotr./Mokykla.

Antradienį, rugsėjo 1-ąją, 8 val. ryto naujųjų mokslo metų šventė prasidės Lietuvininkų aikštėje. Čia moksleiviams vyks pirmoji pamoka. 9 val. Šv.Juozapo Darbininko ir Kristaus Karaliaus bažnyčioje ir 12 val. Šv.Kazimiero bažnyčioje bus aukojamos mišios. 13 val. pradinių klasių moksleiviai kviečiami į M.Mažvydo alėją. Čia vyks piešinių konkursas, žaidimai ir koncertas.

Moksleivių sumažėjo

Anot Klaipėdos savivaldybės Švietimo skyriaus specialistės Birutės Butkienės, naujus mokslo metus pradės apie 1500 pirmokų. Mokyklas šiemet baigs apie 2300 abiturientų. Iš viso Klaipėdos mokyklas lankys apie 22 tūkstančiai moksleivių. „Kol kas duomenys nėra tikslūs, nes kai kurie moksleiviai užsiregistruoja į kelias mokyklas ir tik dabar renkasi, kur eis. Tikslūs duomenys bus rugsėjo viduryje. Pirmokų skaičius turėtų būti panašus, kaip ir pernai. Tačiau mokyklų lūkesčiai buvo didesni, kai kurios nesurenka tiek pirmokų klasių, kiek buvo suplanavusios“, – sakė B.Butkienė.

Anot jos, bendras moksleivių skaičius Klaipėdoje šiemet sumažės maždaug tūkstančiu, tai sietina ir su gimstamumu, ir su kitomis priežastimis – moksleiviai išvyksta į užsienį, kitus miestus.

Didinti žinių bagažą moksleiviams padės apie 2000 uostamiestyje dirbančių mokytojų bei kitų pedagogų – socialinių darbuotojų, psichologų.
Šiuo metu uostamiesčio mokyklose trūksta vos poros anglų kalbos mokytojų, – sakė D.Andrijauskienė.

Mokytojų nestinga

Šiuo metu Klaipėdoje trūksta vos poros mokytojų. „Vienas reikalingas vidurinėje mokykloje, kitas pagrindinėje – kad pakeistų į motinystės atostogas išėjusią mokytoją. Pernai situacija buvo sudėtingesnė. Reikėjo matematikų, trūko technologijų mokytojų, informacinių technologijų pedagogų. Praėjusią savaitę buvo mokyklų vadovų pasitarimas, paaiškėjo, kad šiemet niekam nieko nereikia“, – sakė Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Danguolė Andrijauskienė. Pasak jos, rasti vos porą trūkstančių mokytojų nebus sudėtinga. Švietimo skyrius yra sukaupęs sąrašą pedagogų, kurie kreipiasi ieškodami darbo. Jei tarp jų nebus anglų kalbos žinovų, tokių atsiras darbo biržoje.

„Problemų yra dėl vokiečių kalbos mokytojų. Nors į mus tokių kreipiasi nedaug, bet ir jie negali įsidarbinti, nes vaikai nebesirenka vokiečių kalbos ir mokytojams mažėja krūvis. Šiandien neturėtume ko pasiūlyti ir lietuvių kalbos mokytojams, jų tiesiog nereikia, nestinga ir matematikų“, – vardijo specialistė. 

15min nuotr. /Klaipėdos universitetas.
Klaipėdos universitetas

Mokslus pradės linksmybėmis

Klaipėdos universitete šiemet studijas krims per 8300 studentų. Daugiau kaip 2400 iš jų tai bus nauja patirtis, mat tiek bus pirmakursių. Daugiausia pirmakursių, net 500, bruzdės Socialinių mokslų fakultete. Mokslo metų šventė rytoj 10 val. studentams prasidės prie Kristijono Donelaičio paminklo. 10.30 val. studentai miesto gatvėmis šurmulingai keliaus į universiteto miestelį, 11 val. čia prasidės ir apie porą valandų tęsis naujų mokslo metų ceremonija.

Margiausias universitetas

LCC tarptautinis universitetas naujuosius mokslo metus sutinka dar margesnis nei ankstesniais metais. Studijas čia pradės ar tęs studentai iš 22 pasaulio šalių, tai LCC rekordas, mat pernai universitete sulaukta atstovų iš 21 šalies. 

Vien pirmo kurso studentai, kurių šiemet yra net 188, į Lietuvos pajūrį atvyko iš 16 skirtingų šalių. Tarp jų ne tik Latvija, Baltarusija, Ukraina ar Rusija, bet ir Kirgizija, Kazachstanas, Pakistanas, Pietų Afrika, Gana, Kamerūnas bei Nigerija. Tradiciškai gausiausia universitete, kuriame šiemet studijuos 658 studentai, yra lietuvių bendruomenė. Rugsėjo 1-ąją universitete studijas pradės 343 lietuviai.

Nauji mokslo metai LCC ypatingi ir tuo, kad universitetui vadovauti pradėjo naujasis rektorius – Teksase (JAV) gimęs ir pastaruoju metu Kanzase vietos koledžo dekanu dirbęs teisininkas, rinkodaros specialistas bei pedagogas dr. Kailas Usris. Jis šiame poste pakeitė penkiolika metų universitetui vadovavusį Džimą Miningerį.

Mokslo metų atidarymas LCC tarptautiniame universitete bus tradiciškai paminėtas Bendruomenės dienos renginiais. Rugsėjo 2-osios vidurdienį universiteto studentai, profesoriai bei administracija dalyvaus iškilmingoje akademinių metų atidarymo ceremonijoje bei mišiose. Vakarop universiteto bendruomenė susiburs tradiciniams žaidimams, šokiams bei dešrainių valgymo fiestai.

Komentarai
Temos Studentas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min