Publikuota: 2012 balandžio 2d. 10:00
BNS

Naujos Kauno kapinės Vainatrakyje tampa miražu

Apie naujas Kauno kapines Vainatrakyje kalbama nuo 1998-ųjų, bet realių darbų beveik nematyti. Negana to, teismas panaikino kapinių detalųjį planą. Tai reiškia, kad Vainatrakio projektas tampa miražu, rašo „Kauno diena“.
Klaipėdos Lėbartų kapinės
Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr. / Klaipėdos Lėbartų kapinės

„Praeis dveji metai ir Kaune nebe liks vietų laidoti“, – sakė savivaldybės atstovė Jolanta Baltaduonytė.

Ji teigė neabejojanti, kad praėjusios savaitės Kauno rajono apylinkės teismo sprendimas bus skundžiamas.

„Gali skųsti kiek nori, bet tai nieko nepadės, nes kapinių detaliajame plane – vienos spragos, todėl jis yra pasmerktas“, – teigė planą teisme užginčijusių žemės savininkų atstovas Rimvydas Tvarijonas.

Kauno rajone esančios 112 ha teritorijos detaliojo plano rengimas ir jo viešinimo procedūros biudžetui kainavo 500 tūkst. litų. Teritorijoje numatyta statyti ir kolumbariumą kremuotiems palaikams.

Teismo sprendimu taip pat panaikintas Kauno rajono savivaldybėje išduotas statybų leidimas įvairiems infrastruktūros objektams ir Kauno apskrities viršininko 2010 metais pasirašytas įsakymas dėl sanitarinių zonų patikslinimo.

Priimdamas sprendimą teismas atsižvelgė, kad Kauno miesto savivaldybė su Kauno rajonu nebuvo pasirašiusi detaliojo kad nebuvo detaliojo plano viešojo svarstymo.

30 ha žemės, besiribojančios su planuojamųjų kapinių teritorija, valdantis R.Tvarijonas teigė, kad jis ir dar šeši ieškovai yra pasirengę tartis dėl taikos sutarties.

Kai kuriems žemės savininkams, paimant jų sklypus visuomenės poreikiams, jau sumokėta apie 2 mln. litų.

Savivaldybės Miesto tvarkymo poskyrio vadovas Aloyzas Pakalniškis teigė, kad laidojimo vietų stoką laikinai padeda spręsti kapinaitės Ledoje. Tačiau ten padėtis esanti pasibaisėtina: antkapiai ir kapų kauburėliai apsemti vandens, prie kai kurių kapaviečių prieiti įmanoma tik apsiavus ilgaaulius.

Skaityti visus komentarus 2
Komentuoti straipsnį
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Žymės: Kaunas
PRISIMINTI
ATSTATYTI
Pranešti klaidą
Pažymėkite klaidą tekste, pele paspaudę kairijį pelės klavišą
Užpildykite klaidos formą ir išsiųskite
Komentuoti
* - privalomi laukai

Komentaras įrašytas

Naujausi komentrai

Komentarų nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Kategorijos pabaiga
Skaitomiausios naujienos
 
Iš pirmų lūpų Twitter

Teniso naujienos