Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Neapdairus elgesys miške kelia grėsmę trapiai Kuršių nerijos aplinkai

Gaisras Juodkrantėje
R.Žalgevičiaus nuotr. / Prisimindamas gegužės 29 d. Juodkrantėje kilusį gaisrą, kai atvira liepsna degė buvę poilsio namai „Santauta“, M. Šverebas dėkojo visiems padėjusiems jį gesinti.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Praėjusią savaitę į Neringos gyventojus ir Kuršių nerijos lankytojus kreipėsi Neringos savivaldybės meras Antanas Vinkus, atkreipdamas visų dėmesį į tai, kad pavasarį ir vasarą Kuršių nerijoje kyla didžiausia gaisrų grėsmė.

Meras ragino kiekvieną žmogų, besilankantį šiame krašte, elgtis ypač atsargiai ir atsakingai. Merui antrino ir apie dėl neatsargaus elgesio kylantį gaisrų pavojų priminė Neringos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Marius Šverebas.

„Norėčiau visiems Neringos gyventojams ir Kuršių nerijos lankytojams dar kartą priminti, kad gaisras šiame krašte gali kilti dėl menkiausio neapdairaus elgesio. “, – sakė M. Šverebas.

Miške yra daug lengvai užsiliepsnojančių medžiagų: sausų šalelių, nukritusių pernykščių lapų, spyglių, išvirtusių sausuolių. Kuršių nerijoje ypatingai greitai užsiliepsnoja tankūs ir gamtinę brandą pasiekę kalnapušynai, kuomet susidaro sausuolių židiniai.

Visgi, kaip rodo statistika dauguma gaisrų kyla dėl žmogaus kaltės – aplaidaus rūkymo, kuomet numetama nuorūka ar degantis degtukas, miške pamestų stiklo šukių, palikto neužgesinto laužo ar netgi kibirkščiuojančios transporto priemonės.

 M. Šverebas priminė, kad Kuršių nerijoje draudžiama kurti laužus tam tikslui nenustatytose, neįrengtose ir ženklais nepažymėtose vietose (pajūryje, ant apsauginio kopagūbrio, poilsiavietėse ir kt.). Net jei ketinama kurti laužą specialiai tam įrengtose vietose, apie tai reikėtų informuoti Kuršių nerijos nacionalinio parko direkciją arba Bendruoju pagalbos telefonu 112.

„Gaisrų pavojus padidėja ir masinių renginių metu, kai į Kuršių neriją plūsta tūkstančiai lankytojų. Prie jautrios Kuršių nerijos aplinkos išsaugojimo galime prisidėti visi, tiesiog primindami kaimynams, atvykstantiems svečiams, kad negalima nenustatytose vietose degti laužo, bet kur naudoti lauko kepsnines. Derėtų nepamiršti, kad negalima užstatyti gaisrinių hidrantų“, – būti atsakingais ragino M. Šverebas.

Jeigu pastebėjote, kad kilo gaisras apie tai kuo skubiau informuokite Bendrosios pagalbos telefonu 112. 
 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min