Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nesąžiningi užsieniečiai netenka galimybės gyventi Lietuvoje

Policija sprendžia kinų problemas
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Policija sprendžia kinų problemas (archyvo nuotrauka)
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Migracijos valdybos Užsieniečių reikalų skyriaus pareigūnai nuolat aptinka neteisėtai Lietuvoje gyvenančių ar dirbančių užsieniečių.

Kaip informuoja Vilniaus migracijos valdyba, tokie asmenys nustatomi tikrinant užsieniečių įsteigtas įmones Vilniuje, registruotas santuokas su Lietuvos Respublikos piliečiais, kitomis priemonėmis. Patikrinimai, siekiant nustatyti neteisėto užsieniečių buvimo ir nelegalaus darbo Lietuvos Respublikoje atvejus, atliekami nuolat.

Vienas iš patikrinimų buvo surengtas ir šių metų gegužės 6 d. Tąkart Vilniaus migracijos valdybos Užsieniečių reikalų skyriaus pareigūnai apsilankė parduotuvėje SUNSHINE, kuriai vadovauja Kinijos pilietė. Parduotuvėje pareigūnai aptiko du kitataučius, iš kurių vienas, kaip paaiškėjo vėliau, buvo paskelbtas nepageidaujamu Šengeno šalyse ir įpareigotas išvykti iš Lenkijos. Šiuo metu rengiami dokumentai jį išsiųsti iš Lietuvos.

„Tai ne pirmas atvejis, kai Kinijos pilietis deportuojamas iš Šengeno šalies, – tvirtina Vilniaus migracijos valdybos viršininkas Gintaras Bagužis. – Priėmus sprendimą dėl asmens deportavimo, šis siekia pasislėpti kitoje Šengeno šalyje.“

Per pirmuosius tris šių metų mėnesius buvo atlikta 70 patikrinimų. Kai kurie – drauge su Valstybine darbo inspekcija. Patikrinti septyni restoranai, dvi užkandinės, per 30 kitokia veikla užsiimančių įmonių. Nelegaliai dirbančiųjų maisto gaminimo įmonėse nerasta, tačiau pažeidimų, dominančių Valstybinės darbo inspekcijos specialistus, būta nemažai. Kitokia veikla besiverčiančiose įmonėse aptikta nelegaliai įdarbintų užsieniečių, t. y. neturėjusių leidimo dirbti, rasta daugiau pažeidimų, dėl kurių atsakingiems darbuotojams taikyta administracinė atsakomybė, apie pažeidimus pranešta Vilniaus darbo biržai ir Valstybinei darbo inspekcijai.

Tokių patikrinimų metu buvo nustatyta per dešimt neteisėto užsieniečių buvimo Lietuvos Respublikoje ir nelegalaus darbo atvejų, dėl kurių Vilniaus migracijos valdyba inicijavo leidimų dirbti ir leidimų laikinai gyventi Lietuvos Respublikoje panaikinimą.

Vilniaus migracijos valdybos Užsieniečių reikalų skyriaus pareigūnai taip pat domisi, ar Lietuvos Respublikos piliečių santuokos su užsieniečiais nėra fiktyvios. Fiktyviomis santuokomis siekiama gauti Šengeno ar nacionalinę Lietuvos Respublikos vizą, suteikiančią užsieniečiui teisę atvykti pas savo sutuoktinį, kuris yra Lietuvos Respublikos pilietis ar gyvena Lietuvoje ir gauti leidimus laikinai gyventi, kurie taip pat suteikia teisę būti Šengeno teritorijoje.

Siekiant įvertinti užsieniečių ir Lietuvos Respublikos piliečių santuokas, per pirmąjį šių metų ketvirtį Vilniaus migracijos valdyboje buvo atliktos 24 tokių šeimų apklausos. Patikrinta apie 20 gyvenamųjų vietų, kurias užsieniečiai ir LR piliečiai nurodė kaip nuolatines. Įvertinus aplinkybes ir surinkus įrodymus, nustatyta, kad santuoka tarp Lietuvos ir Gruzijos piliečių yra fiktyvi, kilo įtarimų dėl lietuvių santuokų su Turkmėnistano, Baltarusijos, Gruzijos ir Pakistano piliečiais teisėtumo.

Įtarus, kad santuokos gali būti fiktyvios, sudaromos bylos ir perduodamos Vilniaus miesto apylinkės prokuratūrai, kuri dėl sudarytų santuokų pripažinimo negaliojančiomis kreipiasi į teismą dėl santuokos anuliavimo. Kilus įtarimui, kad santuoka yra fiktyvi, Vilniaus migracijos valdyba turi teisę siūlyti atsisakyti išduoti ar pakeisti, arba panaikinti leidimą laikinai gyventi Lietuvos Respublikoje.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min