Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Netvarkos grimasos Kaune šviečia ir pro širmą

Apšiurę vartai į Laisvės alėją, Nepriklausomybės aikštėje.
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Apšiurę vartai į Laisvės alėją, Nepriklausomybės aikštėje.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Artėjantis Europos vyrų krepšinio čempionatas valdžiai uždavė galvosūkį: kaip paslėpti nuo gausių turistų akių apleistas griuvenas? Spręsti jį sekasi sunkiai. Negana to, valdininkai nesugeba išnaikinti ir miesto veidą darkančių reklamų.

Pastatu vaiduokliu vadinamo nebaigto statyti „Respublikos“ viešbučio Kaune uždengimu besirūpinanti reklamos agentūra „Katos grupė“ teigia, kad darbai sparčiai juda į priekį.

Dar vienas vaiduoklis

Priešais naująją „Žalgirio“ areną jau pora dešimtmečių stūksantis apleistas pastatas Europos vyrų krepšinio čempionato metu bus uždengtas išskirtiniais reklamos projektais.

„Šiuo metu darbai jau yra įsibėgėję: specialiais grafičiais papuošta pastatą juosianti tvora, teritorija valoma nuo šiukšlių, vykdomi parengiamieji darbai viešbučiui uždengti reklama“, – teigė „Katos grupės“ direktorius Andrius Bagdonas.

Tačiau netoli „Respublikos“ stūkso dar vienas vaiduoklis, taip pat nebaigtas statyti viešbutis „Britanika“.

Nelegalios reklamos

Mieste, be šių pastatų vaiduoklių, yra ir kitų vaizdą gadinančių vietų, kuriomis nė viena valdžia iki šiol nepasirūpino. Kauno centre ir senamiestyje, kur užplūs turistų minios, akį rėžia netvarkingos ir nelegalios reklamos.

„15min“ jau rašė apie šią problemą, tačiau po to niekas nepasikeitė.

Ypač valdžia piktinasi Senamiesčio verslininkai, kuriuos Viešosios tvarkos tarnyba (VTT) griežtai baudžia už menkiausius išorinės reklamos nuostatų pažeidimus, tačiau neranda ir nenubaudžia nebeveikiančių įstaigų savininkų, palikusių apleistas, kartais net pavojingai virš praeivių. 

„Mane nubaudė už tai, kad virš mano dirbtuvių kabančio užrašo bronzinės raidės nusitrynusios, o kiek klaikių fasadų Senamiestyje ir Centre, nemato“, – piktinosi dailininkas Visvaldas Jakimavičius.

Tiesa, ir verslininkai kartais ranka numoja į išorinės reklamos taisykles ir daro, ką nori. K.Donelaičio gatvėje drabužių parduotuvės reklaminis skydas įveržtas į „gyvą medį“.

Ar tokia medį žalojanti reklama legali? „Ne, tvirtinti reklamos prie medžių negalima“, – teigė Kauno miesto savivaldybės Aplinkos apsaugos skyriaus vyriausioji specialistė Inga Bendokienė.

Licencijų ir paslaugų skyriaus vedėja Rasa Palevičienė taip pat tvirtino, kad tokia reklama neleidžiama.

„Taip, Kaune turime didelių bėdų dėl išorinės reklamos tvarkos. Metų metus kovojame, pabaigos nematyti“ – apgailestavo R.Palevičienė.

Centre – lygo po karo

Miesto svečiams vargu ar paliks gerą įspūdį vartai į Laisvės alėją, Nepriklausomybės aikštėje prie Soboro.

Kelių policija iš pastato Gedimino gatvės ir Nepriklausomybės aikštės kampe išsikraustė beveik prieš 10 metų, bet ant išorinės sienos tebekaba informacinis stendas, nurodantis įstaigos-vaiduoklio darbo laiką.

Ant nudrengtų šio pastato durų kabo ir keisti plakatai, informuojantys apie neegzistuojančias įstaigas.

Daug dirba, bet naudos nėra

Pasirodo, Kaune nėra centralizuotos institucijos, kuri rūpintųsi reklama ir iškabomis ant pastatų fasadų.

„Išorinė reklama derinama su dizaineriais, kalbininkais. Leidimus išduoda licencijų skyrius, o tvarką prižiūri, už nelegalias ir miesto įvaizdį bjaurojančias reklamas baudžia Viešosios tvarkos tarnyba. Sudėtingesnius klausimus sprendžia speciali Reklamos komisija“, – aiškino Kauno miesto savivaldybės Miesto įvaizdžio ir turizmo skyriaus vedėjas Saulius Kromalcas.

Viešosios tvarkos tarnybos vedėjo pavaduotoja Irma Vasiliauskienė apgailestavo, kad VTT fiziškai nepajėgi sužiūrėti visų nelegalių reklamų:„Nuo kovo pirmos mūsų tarnyba privalo prižiūrėti tvarką automobilių stovėjimo aikštelėse, skirti baudas už nesumokėtą stovėjimo laiką. Turime 15 etatų, bet dabar realiai dirba tik 7 žmonės, kiti serga arba atostogauja“.

 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min