Publikuota: 2011 sausio 17d. 10:00
BNS

„Nielsen“: Lietuvoje vartotojų pasitikėjimas pakilo, baiminamasi komunalinių mokesčių kilimo

Lietuva pasaulio vartotojų pasitikėjimo reitinge 2010 metų pabaigoje pakilo iš paskutinės vietos ir užima 47 vietą tarp 52 valstybių.
Šildymas.
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr. / Šildymas.

Rinkos tyrimų bendrovės „Nielsen“ duomenimis, metų pabaigoje lietuvių nuotaikos šiek tiek pasitaisė ir jie jaučiasi laimingesni už krizės kamuojamus ir taupyti nenorinčius graikus ar portugalus, rašo savaitraštis „Veidas“.

Naujausias „Nielsen“ indeksas rodo, kad pernai ketvirtąjį ketvirtį pats didžiausias rūpestis lietuviams – kylančios komunalinių paslaugų (elektros, dujų, šildymo) kainos.

Pagal žmonių, kuriuos jaudina ši problema, skaičių pasaulyje Lietuva yra lyderė: pasaulyje komunalinių paslaugų kainų didėjimas jaudina tik 7 proc. apklaustųjų, Lietuvoje – 20 procentų.

Kiti didžiausi rūpesčiai, kamuojantys lietuvius, – ekonomika, darbo garantija, darbo ir asmeninio gyvenimo balansas ir kylančios maisto kainos. O pasaulyje didžiausias rūpestis – ekonomika. Jos padėtis jaudina 18 proc. visų apklaustųjų.

„ACNielsen Baltics“ direktoriaus Baltijos šalims ir Baltarusijai Artūro Urbonavičiaus teigimu, rinkoje daugėja teigiamų žinių –didėja eksportas, įmonių pelningumas, bet Lietuva turi didelę problemą: gyventojų perkamoji galia labai maža.

„Ne kaip atrodo ir makroekonominiai skaičiai – bendrasis vidaus produktas (BVP), nedarbas, o vartojimas tiesiogiai priklauso nuo šių veiksnių. Tad vartojimas, drastiškai kritęs 2009–aisiais, mažėjo ir 2010–aisiais. Šiuo metu pastebime, kad vartojimo kritimas stabilizuojasi“, – sakė jis.

Anot A.Urbonavičiaus, pasibaigus šildymo sezonui, 2011–ųjų pavasarį greito vartojimo prekių pirkimas jau turėtų pagyvėti.

Komentuoti straipsnį
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Žymės: Mokesčiai
PRISIMINTI
ATSTATYTI
Pranešti klaidą
Pažymėkite klaidą tekste, pele paspaudę kairijį pelės klavišą
Užpildykite klaidos formą ir išsiųskite
Komentuoti
* - privalomi laukai

Komentaras įrašytas

Naujausi komentrai

Komentarų nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Kategorijos pabaiga
Skaitomiausios naujienos
 
Iš pirmų lūpų Twitter

Teniso naujienos