Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Norvegų baritonas dainuos su kameriniu orkestru

Klaipėdos kamerinis orkestras
Koncertų salės nuotr. / Klaipėdos kamerinis orkestras
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Naują koncertinio sezono pusmetį Klaipėdos koncertų salė pradeda sausio 15-ąją, Mažosios Lietuvos prijungimo prie Lietuvos dieną.

Penktadienį, 18 valandą Klaipėdos kamerinis orkestras kviečia paklausyti koncerto „Sausio spalvos“. Joje su orkestru muzikuos Lietuvoje gyvenantis norvegų dainininkas Steinas Skjervoldas (baritonas).

Iš pradžių studijavęs norvegų ir rusų literatūrą bei politikos mokslą S. Skjervoldas vėliau pasirinko muziką. Jis mokėsi dainavimo Griego akademijoje Bergene, vėliau Aukštojoje muzikos ir teatro mokykloje Hamburge, magistro studijas tęsė Norvegijos muzikos akademijoje, vėliau tobulinosi įvairiuose meistriškumo kursuose.

Itin spalvingas ir įvairus Steino atliekamos muzikos repertuaras, kurį sudaro operų arijos, romansai, bažnytinė muzika. Jis atliko svarbius vaidmenis daugelyje Norvegijos operos teatrų. Steinas koncertavo su įvairias chorais ir orkestrais, rengė rečitalius savo tėvynėje ir užsienio šalyse.

Lietuvoje Steinas gyvena nuo 2007 metų rugpjūčio. Pirmą kartą į mūsų šalį jis atvyko 2003–aisiais ir nuo tada dažnai čia atostogaudavo. „Man tikrai patinka gyventi Lietuvoje – nepasiilgstu akį rėžiančių neoninių Oslo reklamų. Vilniaus architektūroje ir aplinkoje glūdinti ramybė labai tinka mano mintims, toji ramybė tinka ir menui. Iš tiesų ekonomiškai labiau pažengusios šalys nebūtinai būna labiau pažengusios kultūros atžvilgiu“, – sako Steinas.

Lietuvoje jis dalyvauja įvairiose koncertinėse programose, rengia rečitalius, dainavo festivaliuose „Nepaklusniųjų žemė“, „Muzikos ruduo“.

Dainuodamas Steinas ypatingą dėmesį teikia ne tik pačiai muzikai, bet ir tekstui, turiniui, pačiam muzikavimo menui: „muzika pasakoja istorijas, tačiau tos istorijos negali būti apie muziką, nes tokiu atveju atsiduriame uždarame rate“, „ir istorijų, ir įkvėpimo reikia semtis iš kitų šaltinių – iš dailės, literatūros, iš gamtos, iš kitų žmonių. Dvejus metus dirbau norvegų kalbos mokytoju pabėgėliams ir prieglobsčio ieškotojams. Jie tai gali papasakoti istorijų! Manau, kad klausydamas jų pasakojimų tapau geresniu dainininku. Neturiu omenyje, kad koncertuodamas galvoju apie juos, tačiau, manau, tai vienaip ar kitaip praplėtė mano perspektyvą.“

Apie S. Skjervoldo pasirodymą Vilniaus rotušėje 2006–aisiais metais kritikai rašė, kad "dainininko profesionalumas gražiai dera su nuoširdumu. Atlikimui būdingas laisves pojūtis. Kiekvienas žodis turi savo skambesį ir spalva, savo vietą frazėje, akcentą. S. Skjervoldui visiškai svetimas sentimentalumas ir paviršutiniškumas. Jis tobulai varijuoja išraiškos priemonėmis, tempu, frazuote, todėl dramaturginis veiksmas atrodo neįtemptas, atskleidžiantis bendrą nuotaiką."

Tarptautinis muzikos žurnalas ”Pianowereld” S. Skjervoldą pavadino ”pasaulinės klasės baritonu”. O Klaipėdos kamerinio orkestro meno vadovas Mindaugas Bačkus teigia, kad „S. Skjervoldas yra subtilus interpretatorius, neleidžiantis sau "atsitiktinai" padainuoti nei vienos frazės. Jis visada kruopščiai tyrinėja kiekvieną kūrinio žodį ar garsą, todėl jo atlikimas visada ypatingas, verčiantis įsiklausyti. Šią programą su Steinu paruošėme klaipėdiečiams, norėdami pasidalinti su jais subtilios Britų bei Amerikos kompozitorių muzikos spalvomis."

Programoje „Sausio spalvos“ skambės kompozitorių Aaron‘o Copland‘o, Benjami‘o Britten‘o, Geoffrey‘io Bush‘o, Johno Rutterio, Kurto Veilio kūriniai.

Koncertas „Sausio spalvos“ - penktadienį, 18 val. Koncertų salėje.
 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min