Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Numerį 112 siekiama pritaikyti kurtiesiems

Pagalbos telefonas 112
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Pagalbos telefonas 112
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

VšĮ Vilniaus kurčiųjų reabilitacijos centras pradeda vykdyti projektą „112 pagalbos numerio pritaikymo kurtiesiems galimybės: Lietuvos ir Norvegijos patirtis“ („Deaf Access 112“).

Pagrindinis projekto tikslas – pritaikyti bendrojo pagalbos telefono numerio 112 paslaugas kurtiesiems ir sudaryti sąlygas šiems asmenims naudotis numeriu 112 taip pat prieinamai, kaip ir sveikiesiems, teigiama pranešime spaudai.

Projektas iš dalies finansuojamas Norvegijos finansinio mechanizmo lėšomis, todėl vienas iš partnerių – Norvegijos Nacionalinis nepaprastųjų situacijų sveikatos srityje komunikacijų centras (National Centre on Emergency Communication in Health). Kiti partneriai: Lietuvos kurčiųjų draugija, VšĮ Respublikinis kurčiųjų reabilitacijos centras ir Bendrasis pagalbos centras.

Vykdant projektą partneriai keisis patirtimi, susipažins su Norvegijos ir tarptautine pažanga paslaugų pritaikymo kurtiesiems srityje, analizuos kurčiųjų poreikius ir galimas numerio 112 prieinamumo didinimo priemonių ir paslaugų alternatyvas. Projekto rezultatai bus paskelbti galimybių studijoje, kurioje bus pasiūlytos gairės, leisiančios kurti konkrečius techninius ir organizacinius sprendimus ir teikti kurtiesiems prieinamas numerio 112 paslaugas.

„Lietuvoje gyvena virš 8000 kurčiųjų. Dalis jų gyvena su girdinčiais giminaičiais, kurie padeda jiems nelaimės atveju. Tačiau savarankiškai gyvenantys kurtieji, jų šeimos dažnai lieka be pagalbos“ – sakė projekto koordinatorė Rima Kuralavičiūtė. „Kurčiųjų reabilitacijos centro darbuotojai ne kartą padėjo spręsti kurčiųjų problemas, kuomet jie buvo sumušti, tačiau negalėjo išsikviesti pagalbos ir skriaudėjai negalėjo būti pagauti ir nubausti“ teigė pašnekovė.

„Pritariame tam, kad nelaimės atveju kurtieji turėtų galimybę tiesiogiai, be tarpininkų, išsikviesti skubią pagalbą numeriu 112, todėl esame projekto partneris“ – sakė Bendrojo pagalbos centro viršininkas Artūras Kedavičius. „Galėdami tiesiogiai susisiekti su Bendruoju pagalbos centru kurtieji sugaiš mažiau laiko, todėl ir pagalba jiems bus suteikta greičiau“.

VšĮ Vilniaus kurčiųjų reabilitacijos centras yra savarankiška, savanoriška ne pelno siekianti organizacija, veikianti kurčiųjų reabilitacijos srityje ir siekianti kurčiųjų reabilitacijos ir integracijos. Centras Vilniaus apskrities kurtiesiems gyventojams teikia informavimo, konsultavimo, neformalaus užimtumo, darbo paieškos ir asistavimo įsidarbinant, meninės, pramoginės ir sociokultūrinės veiklos (stovyklų organizavimo) paslaugas.

Bendrasis pagalbos centras yra valstybės biudžetinė įstaiga, kurios pagrindinis uždavinys – atsakyti į pagalbos skambučius numeriu 112 ir organizuoti skubios pagalbos suteikimą nelaimės ištiktiems žmonėms. Bendrojo pagalbos centro padaliniai veiklą vykdo jau 28 šalies savivaldybių teritorijose, kuriose gyvena du trečdaliai Lietuvos gyventojų.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min