Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nusprendė, kaip kovos su smurtu šeimose

smurtas
123rf.com nuotr. / smurtas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija parengė Valstybinę smurto artimoje aplinkoje prevencijos ir pagalbos teikimo nukentėjusiems asmenims 2014–2020 metų programą.

„Tyrimai rodo, kad smurtas artimoje aplinkoje yra opi problema – pasaulyje bemaž viena iš keturių moterų kada nors gyvenime patyrė smurtą artimoje aplinkoje. Įgyvendinant programą bus vykdomas visuomenės švietimas, rengiami mokymai įvairių sričių specialistams, dirbantiems su smurtą patyrusiaisiais asmenims, teikiama pagalba smurtą artimoje aplinkoje patiriantiems asmenims, stiprinamas valstybės institucijų bei nevyriausybinių organizacijų bendradarbiavimas, vykdomos smurtinio elgesio keitimo veiklos“, – sako socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė.

Norime padrąsinti smurtą patyrusius asmenis ar jų artimuosius netylėti ir smurto atveju kreiptis į policiją bei priimti siūlomą specializuotos pagalbos centrų pagalbą,- sakė A.Pabedinskienė.

Programa siekiama didinti visuomenės supratimą apie įvairias smurto apraiškas, jų padarinius ir būtinybę užkirsti kelią smurtui, ugdyti nepakantumą smurtiniam elgesiui, taip pat tobulinti kompleksinės pagalbos teikimo smurtą patyrusiems asmenims mechanizmą, apimantį valstybės ir savivaldybių institucijų bei įstaigų, nevyriausybinių organizacijų, kitų įstaigų, organizacijų bei visuomenės bendradarbiavimą.

Nuo 2012 m. specializuotą kompleksinę pagalbą nukentėjusiems nuo smurto artimoje aplinkoje operatyviai teikia specializuoti pagalbos centrai, veikiantys visoje Lietuvoje. 2013 m. šiuose centruose buvo suteikta pagalba beveik 5 tūkst. smurtą patyrusių asmenų.

„Norime padrąsinti smurtą patyrusius asmenis ar jų artimuosius netylėti ir smurto atveju kreiptis į policiją bei priimti siūlomą specializuotos pagalbos centrų pagalbą – centro konsultantai susisieks su nukentėjusiu asmeniu ir pasiūlys pagalbą. Bus suteikta psichologinė pagalba, padedant įveikti kritinę būklę, nukentėjęs asmuo gaus konsultacijas visais rūpimais klausimais“, – sako ministrė.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Algimanta Pabedinskienė
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Algimanta Pabedinskienė

Policijos departamento duomenimis Lietuvoje 2013 m. policijoje gauta daugiau nei 21,6 tūkst. pranešimų dėl smurto artimoje aplinkoje, 2012 metais tokių pranešimų buvo užregistruota 18,2 tūkst. Iš pernai gautų pranešimų dėl daugiau nei 10 tūkst. (46 proc. visų pranešimų) buvo pradėti ikiteisminiai tyrimai.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min