Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nuteistieji Liaudies buities muziejuje padeda restauruoti eksponatus

Šventės akimirkos
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Rumšiškės
Šaltinis: Lrt.lt
0
Skaitysiu vėliau
A A

Vykdydamas nuteistųjų užimtumo programas Kalėjimų departamentas antrus metus bendradarbiauja su Lietuvos liaudies buities muziejumi. Čia nuteistieji padeda restauruoti eksponatus, tvarko aplinką.

Rumšiškėse vyrai padeda keramikams, taip pat dirba su medžiu – drožia ir padeda restauruoti eksponatus.

„Prieš metus į mus kreipėsi Liaudies buities muziejaus direkcija, prašydama silpnaregiams ir neregiams padaryti maketus, atsirado iniciatyvių nuteistųjų, kurie sutiko pagelbėti muziejui. Jie kruopščiai atliko pavestus darbus, nuo to kilo idėja, kad yra galimas bendradarbiavimas tarp Liaudies buities muziejaus ir pataisos namų. Tokių bendradarbiavimo ir projekto analogų Europoje nėra“, – aiškina Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos direktorius Virginijus Ceslevičius.

Pernai muziejuje dirbo 16 nuteistųjų, čia jie remontavo pastatų medinius pamatus, pagal mokomąją programą tvarkė tvoras, padėjo atlikti kitus ūkio darbus

Pernai muziejuje dirbo 16 nuteistųjų, čia jie remontavo pastatų medinius pamatus, pagal mokomąją programą tvarkė tvoras, padėjo atlikti kitus ūkio darbus.

„Kad ir niekas jiems čia nemoka pinigų, bet jie noriai dirba. Ne vien tik pinigai yra vienintelė motyvacija, bet ir pasitenkinimas savo darbo rezultatais“, – sako Liaudies buities muziejaus direktorė Violeta Reipaitė.

„Stengiamasi nuteistuosius įdarbinti kuo įvairesnėse vietose, suteikiant jiems prasmingos veiklos ir ruošiant juos resocializacijai, integracijai ir grįžimui į visuomenę. Dažnai yra tokių atvejų tiek užsienyje, tiek ir pas mus, kad nuteistieji, dirbdami tam tikruose objektuose, bendrovėse, muziejuose, turi galimybę sugrįžti į jas po bausmės atlikimo“, – tikina Kalėjimų departamento direktorius Artūras Norkevičius.

Kalėjimo departamento duomenimis, šiuo metu apie 30 procentų nuteistųjų įtraukti į įvairias užimtumo programas.

Lrt.lt
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min