Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nužudytas Lietuvos garbės konsulas Luhanske po mirties apdovanotas „Diplomatijos žvaigžde“

Mykola Zelenecas
Nuotr. iš „Facebook“ / Mykola Zelenecas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Užsienio reikalų ministerijos garbės ženklu „Lietuvos diplomatijos žvaigždė“ po mirties apdovanotas Lietuvos garbės konsulas Luhanske Mykola Zelenecas. Apdovanojimas skirtas už Lietuvos ir Ukrainos dvišalių santykių puoselėjimą, aktyvų darbą stiprinant dvišalį bendradarbiavimą.

Ukrainos verslininkas M.Zelenecas Lietuvos garbės konsulu paskirtas 2014 m. birželio mėnesį. Paskirtasis garbės konsulas aktyviai bendradarbiavo su Lietuvos ambasada Ukrainoje, rėmė dvišalius kultūros ir verslo renginius. Nepaisant perspėjimų dėl pavojingos situacijos regione bei sudėtingų aplinkybių, M. Zelenecas buvo pasirengęs atidaryti Lietuvos garbės konsulatą, iškelti Lietuvos vėliavą ir siekti diplomatinio krizės sureguliavimo regione.

2014 m. rugpjūčio pabaigoje M.Zelenecas buvo pagrobtas ir nužudytas nežinomų asmenų Luhansko srityje.

Užuojautas dėl garbės konsulo žūties išreiškė JAV valstybės departamentas,  ES vyriausioji įgaliotinė užsienio reikalams ir saugumo politikai  Catherine Ashton, ES šalių užsienio reikalų ministrai, Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos pirmininkas, Šveicarijos užsienio reikalų ministras Didier Burkhalteris.  

Lietuvos užsienio reikalų ministerija susisiekė su nužudytojo garbės konsulo artimaisiais ir aptarė galimą pagalbą jiems.

Užsienio reikalų ministerija atkreipia dėmesį į nestabilią situaciją kai kuriuose Rytų Ukrainos regionuose dėl Rusijos remiamų separatistų veiksmų, bei primena rekomendaciją Lietuvos piliečiams nevykti į Ukrainos Krymo autonominę respubliką, Donecko ir Luhansko sritis. 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min