Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ozono sluoksnis po Kalėdų sumažėjo, dabar jis 33 proc. plonesnis nei vidutinis daugiametis, tačiau pavojaus sveikatai nėra

Ozono sluoksnis 2011 m. gruodžio 29 d.
EEA iliustr. / Ozono sluoksnis 2011 m. gruodžio 29 d.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Bendrasis ozono kiekis, Kauno meteorologijos stoties duomenimis, 2011 metų gruodžio 25 ir 26 dienomis virš Lietuvos sumažėjo iki 232-230 Dobsono vienetų (DU), tai yra 31–33 % mažiau nei tų dienų vidutinis daugiametis kiekis.

Ozono skyle yra laikomas plotas, kai ozono lieka mažiau, kaip 220 DU. Per visą stebėjimų laikotarpį nuo 1993 m. mažiausias ozono kiekis buvo išmatuotas 2007 m. gruodžio 21 d. – 202 DU, 33 proc. mažesnis nei tos dienos vidutinis daugiametis, rašoma Lietuvos Hidrometeorologijos tarnybos puslapyje.

Ozono sluoksnio sumažėjimas nuo šių metų gruodžio 22 d. buvo stebimas virš Anglijos, 23 d. depresija apėmė Europos centrinę dalį, Skandinavijos pusiasalio ir Baltijos jūros pietines dalis, o 25 d. ozono sluoksnis pradėjo mažėti ir Rusijos vakarinėje dalyje. Numatoma, kad sumažėjęs ozono sluoksnis išsilaikys dar keletą dienų.

Primename, kad bendrojo ozono kiekio sumažėjimas spalio–gruodžio mėnesiais yra dėsningas ir dėl mažo Saulės aukščio ne taip labai pavojingas kaip vasarą. Daugiau informacijos apie ozoną, ultravioletinę Saulės spinduliuotę, jos keliamus pavojus ir kaip nuo jų apsisaugoti, galite rasti mūsų svetainės skyrelyje Įvairenybės.

Ozono sluoksnio žemėlapį rasite čia.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min