Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Padangų kalną suvertė seniūnija (nuotraukos)

Naujininkų seniūnija žada, kad ši senų padangų krūva ilgai neužsigulės.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Naujininkų seniūnija žada, kad ši senų padangų krūva ilgai neužsigulės.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
Skaitysiu vėliau
A A

Sostinės Žirnių gatve važiuojantys vilniečiai netenka žado, išvydę didžiulį naudotų padangų kalną. „15min“ išsiaiškino, kad jas į netoli Liepynės kapinių esančią pakelę laikinai sumetė Naujininkų seniūnijos darbuotojai.

„Surinkome padangas beveik iš visos seniūnijos ir laikinai jas sukrovėme pakelėje, kad ketvirtadienį jas išvešiantiems automobiliams būtų patogu privažiuoti jas paimti“, – sakė Naujininkų seniūnijos seniūnas Benediktas Citovičius.

Jis pasakojo, kad per savaitę seniūnijos darbuotojai surinko apie 40 t netvarkingai išmestų padangų. „Senomis padangomis atsikrato tiek nedrausmingi vairuotojai, tiek nepareigingi automobilių aptarnavimo centrai“, – sakė B.Citovičius. Anot jo, seniūnija tokias padangų surinkimo akcijas vykdo kiekvienais metais. „Šiemet surinktų padangų kiekis panašus kaip ir ankstesniais metais“, – tikino B.Citovičius.

Naujininkų seniūno tvirtinimu, surinktos padangos bus išgabentos į Šiaulius, į jas perdirbančią ir utilizuojančią bendrovę „Metaloidas“. „Kol kas esame užsisakę du sunkvežimius su priekabomis, tikimės, kad jų užteks padangoms išgabenti. Išlaidas už padangų pervežimą ir utilizavimą sumokės Savivaldybės Ūkio departamentas“, – sakė B.Citovičius.

Kol kas esame užsisakę du sunkvežimius su priekabomis, tikimės, kad jų užteks padangoms išgabenti. Sakė B.Citovičius.

Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento Vilniaus miesto agentūros vedėjo Alfredo Skinulio teigimu, aplinkosaugininkai stūksantį padangų kalną užfiksavo ir įspėjo Naujininkų seniūniją, kad per ilgai jų neužlaikytų. „Įpareigojome seniūniją kartu su savivaldybe išvežti pakelėje gulinčias padangas“, – sakė A.Skinulis.

Jo tvirtinimu, problema dėl bet kur išmetamų padangų itin aktuali, o tai darantys asmenys ar įmonės yra baudžiami. „Baudos gresia nuo 100 iki 10 tūkst. Lt“, – teigė A.Skinulis. Be to, pažeidėjas turi atlyginti gamtai padarytą žalą.

„Darom 2009“ dar renka atliekas

Miestas tebesprendžia ir po visuotinės talkos „Darom 2009“ užsilikusių surinktų šiukšlių problemą. Akcijos organizatoriai sako, kad tokia situacija susidarė dėl to, jog gyventojai surinktas atliekas suvertė ne numatytose vietose. „Keista situacija. Mes šiukšles vis vežame ir vežame, o jų kiekvieną dieną tik daugėja. Žmonės akcijai pasibaigus pradėjo senus daiktus nešti net iš savo namų, pavyzdžiui senas lovas“, – pasakojo akcijos „Darom 2009“ atstovas Gediminas Vaičiūnas. „Gyventojai, norintys atsikratyti nereikalingų daiktų, turėtų juos bent jau atnešti į tam numatytas vietas, kurios skelbiamos internete. Dar geriau būtų, jei žmonės patys pasirūpintų tokių atliekų išgabenimu“, – sakė G.Vaičiūnas. Jo tvirtinimu, akcijos metu surinktos šiukšlės, padedant Vilniaus savivaldybei ir Aplinkos ministerijai iš miesto bus gabenamos iki šios savaitės pabaigos.

Komentarai
Temos Kapinės
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min