Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pajūris visą vasarą poilsiautojus kviečia į amatų savaitgalius

Lankytojai galės susipažinti, kaip pinama iš šiaudų.
Jūrų muziejaus nuotr. / Lankytojai galės susipažinti, kaip pinama iš šiaudų.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Šylantis oras ir vasaros saulė sutraukia į pajūrį vis daugiau poilsiautojų. Kadangi Lietuvos jūrų muziejus yra vasarotojams strategiškai patogioje vietoje, dažnas spėja ir auksinėmis Smiltynės paplūdimių smiltimis pasidžiaugti, ir užsukti į muziejų ar delfinariumą. Kas dieną muziejuje sulaukiama nuo 1,5 iki 5 tūkst. lankytojų.

Nuo šio savaitgalio poilsiautojams siūloma dar viena nieko nekainuojanti ir senųjų amatų mokanti pramoga. Iki pat rugsėjo kiekvieną šeštadienį ir sekmadienį  etnografinėje pajūrio žvejo sodyboje  galima bus ne tik pamatyti, kaip mezgami tinklai, pinami bučiukai ir gaminamos vėtrungės, bet ir žvejiškų amatų subtilybių išmokti bei patiems pasigaminti tikrą pajūrietišką suvenyrą. Amatų savaitgalių „Močia mezga tinklelius, aš vilioju bernelius...“ programa prasidės 11.30 ir baigsis 15.30 val.

Šį šeštadienį bučiukus mokys pinti rusniškiai – salos etnokultūros centro direktorė Birutė Servienė su jaunuoju pagalbininku, garsaus tautosakos pateikėjo Adomo Grogerio proproprovaikaičiu Vaidu Griciumi. Birutė pasakoja, kad bučiukus išmoko pinti iš tikro meistro, seno rusniškio žvejo Erdvino Prūso.

Jūrų muziejaus nuotr./Tinklų mezgimas.
Jūrų muziejaus nuotr./Tinklų mezgimas.

„Tokiais bučiukais žvejojama buvo ir akmens amžiuje, – sakė Birutė. – Tik tie senieji bučiukai buvo siauresni, kad didelė žuvis įplaukusi negalėtų apsisukti ir pabėgti. Mūsų bučiukai skirti konkrečiai žuviai – nėgei gaudyti.“

Pasak Birutės Servienės, kūrybingi žmonės, nusipynę tokius bučiukus, panaudoja juos net interjerui gražinti: tai kaip gaubtą lempai pritaiso sodyboje arba apvertę naudoja kaip vazą ar skėčių laikiklį.
 

Kitais liepos ir rugpjūčio savaitgaliais galima bus bandyti megzti tinklą, austi drobes ir juosteles, megzti riešines, lieti žvakes, pinti iš šiaudų, drožti ir dažyti vėtrunges, meistrauti iš medžio, velti vilną ir iš jos kurti papuošalus. Jūros šventės dienomis į žvejo kiemo šventę „Žuvys išgalvojo giesmes“ kvies tikra mugė, žvejų dainos, šokiai, žaidimai ir vaišės.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
KALĖDINIŲ DOVANŲ GIDAS
Parašykite atsiliepimą apie 15min