Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pakeistos valstybės paramos sąlygos būstams modernizuoti

Renovuojamas pastatas
E. Jankausko nuotr. / Laikraštis „15 minučių“ / Renovuojamas pastatas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Vyriausybė patvirtino Daugiabučių namų modernizavimo programos bei Valstybės paramos daugiabučiams namams modernizuoti teikimo ir investicijų projektų energinio efektyvumo nustatymo taisyklių pakeitimus.

Jų tikslas – nustatyti didžiausią valstybės paramos dydį vienam daugiabučio namo naudingojo ploto kvadratiniam metrui, tai yra įgyvendinti Valstybės paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti bei daugiabučiams namams modernizuoti įstatymo nuostatas, teigiama Vyriausybės pranešime.

Atlikus parengtų investicijų projektų analizę, nustatyta, kad, įgyvendinant tas pačias energiją taupančias priemones, investicijų dydis, tenkantis gyvenamojo namo naudingojo ploto kvadratiniam metrui, priklauso nuo modernizuojamo namo dydžio – 250 litų, kai daugiabučio namo naudingasis plotas ne didesnis kaip 500 kvadratinių metrų, 200 litų, kai naudingasis plotas nuo 501 iki 1500 kvadratinių metrų, 170 litų aukštesniems kaip 5 aukštų daugiabučiams namams, kai namo naudingasis plotas per 1500 kvadratinių metrų ir 140 litų, kai namas iki 5 aukštų, o jo naudingasis plotas didesnis kaip 1500 kvadratinių metrų. Kuo didesnis namas, tuo investicijų dydis, tenkantis naudingojo ploto vienetui, yra mažesnis. Valstybės parama nukreipiama energijos taupymo požiūriu efektyviausioms priemonėms įgyvendinti.

Šiuo pakeitimu taip pat siekiama optimizuoti rangos darbų kainą, atsižvelgus į rangos darbų kainų pokyčius rinkoje ir taip pat padidinti valstybės ir būsto savininkų lėšų naudojimo efektyvumą, lėšas visų pirma nukreipti energijos vartojimo efektyvumą didinančių priemonių įgyvendinimui.
 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min