Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Krepšinio čempionatas Lietuvoje: be alaus, politinių šūkių ir su didesne terorizmo grėsme

Lietuva aktyviai ruošiasi Europos krepšinio čempionatui.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Krepšinio sirgaliai
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Per kitąmet Lietuvoje vyksiantį Europos krepšinio čempionatą arenose sirgaliams bus draudžiama gerti alų ir demonstruoti plakatus su politiniais šūkiais. Taip pat neatmestina galimybė, kad per čempionatą Lietuvoje padidės terorizmo grėsmė, o prisijungti prie viešojo saugumo užtikrinimo bus pakviesti ir Lenkijos bei Latvijos policijos pareigūnai, teigia vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis.

„Lietuvos arenose greičiausiai nebus galima gerti alaus. Politinių šūkių taip pat nebus galima kelti. Tai yra sportinis, ne politinis renginys. Kai vyksta politiniai renginiai, kelkite šūkius, kokius tik norite. [...] Neatmestina, kad Lietuvai per čempionatą papildomai grės terorizmo grėsmė“, – ketvirtadienį per spaudos pusryčius žurnalistams sakė R.Palaitis.

Per kitąmet Lietuvoje vyksiantį Europos krepšinio čempionatą, arenose sirgaliams bus draudžiama gerti alų ir demonstruoti plakatus su politiniais šūkiais.

Praėjusią savaitę ministras su kitais šalies pareigūnais lankėsi Turkijoje ir domėjosi, kaip buvo užtikrinamas viešasis saugumas per pasaulio krepšinio čempionatą. Lietuvos atstovai susitiko su Turkijos saugos tarnybomis, Stambulo policijos vadovybe, FIBA Turkija vadovu.

„FIBA reikalavimu krepšinio arenose negalėjo būti uniformuotų pareigūnų. Yra tikimybė, kad ir Lietuvoje bus toks reikalavimas. Taigi arenose saugumą užtikrino privačios saugos tarnybos. Tuo tarpu policijos uždavinys buvo užtikrinti viešąjį saugumą arenos prieigose, komandų paėmimą iš oro uostų, saugią jų logistiką iki viešbučių, viešbučių saugumą“, – pasakojo R.Palaitis.

Tačiau jis taip pat pabrėžė susitikimo su policija metu sužinojęs, jog nemažai policininkų vis dėlto buvo ir krepšinio arenose, tačiau jie buvo neuniformuoti.

Anot R.Palaičio, Turkija sėkmingai susitvarkė su dideliu uždaviniu, nes grėsmių ir pavojų būta rimtų. Ministro įsitikinimu, situaciją šiek tiek palengvino tai, kad krepšinio čempionatas tarp pačių turkų didelio susidomėjimo nesulaukė – šios šalies piliečiai aktyviai dalyvavo tik tose varžybose, kuriose žaidė Turkija bei Jungtinės Valstijos.

Incidentų per pasaulio krepšinio čempionatą būta, tačiau vos keli, be to, jie greitai ir sėkmingai išspręsti. „Žmogus būdavo užgulamas ir išvedamas. Kadangi auditorija buvo didžiulė, varžybas filmuodavo ir jas į visas pasaulio šalis transliuodavo daugybė kamerų. Todėl visi bandymai demonstruoti politinius šūkius buvo tuoj pat sustabdomi, o tai darantys žmonės išvedami“, – sakė R.Palaitis.

Kitais metais – iššūkiai Lietuvai

Kalbėdamas apie kitais metais Lietuvos laukiančius iššūkius, vidaus reikalų ministras teigė manąs, kad Europos krepšinio pirmenybių organizavimas šaliai bus tarsi egzaminas. „Tai yra testas Lietuvai. FIBA testuoja Lietuvą, ar tokioje mažoje ir santykinai neturtingoje valstybėje galima organizuoti tokio lygio renginius. JAV komanda neatvyks, bet atvyks Izraelio komanda, o šios šalies reikalavimai viešajam saugumui yra labai aukšti. Be papildomo finansavimo iš standartinių asignavimų tiek policija, tiek viešojo saugumo tarnybos 2011 metais neišsusuks“, – tvirtino R.Palaitis.

Pasak jo, šiuo metu konkrečiai skaičiuojama, kiek papildomų lėšų prireiks norint kitąmet sėkmingai užtikrinti viešąjį saugumą. „Dar sykį skaičiuosime ne mistinius milijonus, bet realius milijonus, kiek mums reikia papildomų lėšų, kad galėtume sėkmingai užtikrinti viešąjį saugumą 2011 metais. Šių lėšų prireiks pareigūnams ir įrangai, nes teks dirbti ir savaitgaliais, ir nenormuotomis darbo dienomis, o tuo pačiu metu nesusilpninti saugumo kitose teritorijose“, – pabrėžė ministras.

Jis taip pat užsiminė apie svarstomą galimybę pasitelkti papildomas policijos pajėgas iš Latvijos ir Lenkijos. „Jeigu Latvijos komanda žaistų Šiauliuose, galėtų padėti Latvijos pareigūnai, jei Lenkijos komanda žaistų Alytuje, galėtų padėti Lenkijos pareigūnai. Tarptautinės sutartys ir įstatymų bazė tai leidžia padaryti, bet kol kas tai yra tik teorinis svarstymas“, – sakė R.Palaitis.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min