Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Palangoje lankęsis Donaldas Tuskas pažadėjo sugrįžti

Palangoje viešėjo Lenkijos Premjeras Donaldas Tuskas.
J.Vanagės nuotr. / Palangoje viešėjo Lenkijos premjeras Donaldas Tuskas.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Sekmadienį Palangoje apsilankė Lenkijos premjeras Donaldas Tuskas. Kartu su Lietuvos ministru pirmininku Andriumi Kubiliumi kurorte jis aptarė naująjį Lietuvos Švietimo įstatymą.

„D.Tusko vizitas Palangoje buvo neplanuotas – šeštadienį sulaukiau premjero patarėjo skambučio ir buvau informuotas, kad į kurortą atvyksta Lenkijos premjeras. Susitikimui su Lietuvos ministru pirmininku pasirinkta Palanga, nes A.Kubilius tuo metu buvo Šventojoje“, – sakė Palangos meras Šarūnas Vaitkus.

D.Tuską į kurortą atskraidinęs lėktuvas oro uoste nusileido 9.20 val. Kartu su premjeru į Palangą atskrido apie 20 Lenkijos žiniasklaidos priemonių atstovų.

Susitikimas su A.Kubiliumi vyko viešbutyje „Palanga“. Čia D.Tuską pasitiko Lietuvos ministras pirmininkas su patarėjais. Uždaro pasitarimo, trukusio maždaug valandą, metu kalbėta apie naująjį Švietimo įstatymą, priimtą liepos 1 d. Jam įsigaliojus, nuo šių mokslo metų pradinėse ir pagrindinėse mokyklose tautinėms mažumoms sustiprintas lietuvių kalbos mokymas. Lietuviškai bus dėstomos Lietuvos istorijos bei geografijos temos iš istorijos bei geografijos ugdymo programų, taip pat – pilietiškumo pagrindai. Kita naujovė – visi šiemetiniai vienuoliktokai laikys vienodą lietuvių kalbos brandos egzaminą. Lenkų tautinės mažumos protestuoja prieš šias permainas.

A.Kubiliaus bei D.Tusko susitikimo „Palangoje“ metu sutarta iškylančias problemas spręsti ne politizuojant klausimus, o derybomis. Tuo tikslu sutarta sudaryti darbo grupę, į kurią bus įtraukti tiek Lietuvos, tiek Lenkijos ministerijų atstovai.

Pokalbio su D.Tusku metu A.Kubilius akcentavo, kad Lietuvoje sudarytos mokymosi gimtąja kalba sąlygos tautinės mažumoms yra geriausios Europoje, moksleivių krepšelis, palyginti su lietuviškomis mokyklomis, mažumoms numatytas didesnis, be to, visos lenkiškos mokyklos yra renovuotos.

Po susitikimo surengta spaudos konferencija, jai pasibaigus, D.Tuskas bei A.Kubilius apsilankė Botanikos parke.

Prieš vidurdienį delegacija išvyko į oro uostą. Išlydėdamas aukšto rango svečią, kurorto vadovas Š.Vaitkus D.Tuskui  įteikė A.Varankos fotoalbumą „Palanga“. „Lenkijos premjerui labai patiko mūsų parkas bei gamta. D.Tuskas pažadėjo, kad būtinai atvyks į Palangą pailsėti, nes kurortas jam paliko didžiulį įspūdį“, – džiaugėsi meras Š.Vaitkus.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min