Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Palangos savivaldybė: ištaigingas mero telefonas, prabangios kavos pupelės ir nuskriausti moksleiviai

Palanga ypač patraukli rusų turistams.
G.Kubiliūtės nuotr. / Palanga
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Apie 60 milijonų litų biudžetą skaičiuojančio Palangos miesto savivaldybei pustrečio tūkstančio litų yra nepasiekiama suma. Anot tarybos nario Šarūno Vaitkaus, tiek pinigų skubiai reikia Palangos pradinės mokyklos elektros instaliacijai atnaujinti ir įžeminimui įrengti.

Sena elektros instaliacija neatlaiko modernių mokyklos virtuvės įrengimų elektros poreikio. Neseniai mokykloje ėmė svilti sienose įmontuoti elektros laidai.  Kol kas gaisro išvengti pavyko, tačiau mokyklos elektros instaliacija bet kada gali sugesti ir įstaiga liks be elektros, o vaikai – be pietų. Tarybos narys įsitikinęs, kad virtuvėje dirbančios moterys kasdien rizikuoja savo gyvybe, nes elektra į virtuvę tiekiama be įžeminimo įrenginio.

Trijų tūkstančių litų naujai elektros instaliacijai ir įžeminimui pradinė mokykla prašė dar formuojant šių metų miesto biudžetą, tačiau šis kuklus pradinukų prašymas buvo atmestas. Posėdžio metu Ekonomikos ir finansų komiteto pirmininkas Mindaugas Skritulskas siūlė šias lėšas būtinai numatyti, nes kyla grėsmė ten dirbantiems žmonėms. Per balsavimą jo pasiūlymą politinė dauguma taip pat atmetė.  

Šią savaitę įvykus elektros tiekimo avarijai mokyklos vadovai rado įmonę, kuri instaliaciją apsiėmė sutvarkyti ir įžeminimą įrengti už 2 489 litus 24 centus. Tačiau tokių pinigų savivaldybės administracija neturi.  „Jos direktorius V.Kuznecovas man teigė, kad neįsivaizduoja, iš kur juos gauti, o iš rezerve turimų 35 tūkstančių litų pustrečio tūkstančio litų mokyklai negali skirti be tarybos sprendimo“, – išplatintame pareiškime rašo Palangos tarybos narys.

Prabangus mero telefonas

Ponų poreikiams kiekvieną mėnesį perkama daugiau nei 50 litų už kilogramą kainuojančių kavos pupelių. Šios kavos kas mėnesį nuperkama du kilogramus. Per metus jai jau išleista 1 300 litų.

Pasak Š.Vitkaus, galima pamanyti, kad sunkmetis finansiškai taip stipriai užspaudė savivaldybę, kad ji dabar gyvena taupydama net tualetiniam popieriui. „Deja, taip nėra. Miesto meras prieš kitus puikuojasi beveik 6 tūkstančius litų kainuojančiu skystųjų kristalų mobiliojo telefono aparatu. 2008 metais spalio mėnesį V.Stalmokas gerą tarnybinį telefoną galėjo pirkti už tuomet savivaldybės sukauptus taškus 3 291 lito sumai.  Tačiau daugiau nei 3 tūkstančių litų vertės telefonas mūsų milijonieriui pasirodė per prastas“, – sako jis.

Pasirašius telefono pirkimo sutartį buvo išnaudota ne tik taškų vertė, bet ir įsipareigota per dvejus metus už telefoną išmokėti 2 400 litų.  Dar 238 litus savivaldybė sumokėjo iš karto. Štai ir 2 638 litai iš savivaldybės kasos išleisti mero telefonui, kurių dabar administracijos direktorius niekaip nesuranda mokyklos elektros instaliacijai.

Ypatinga kava

Tarybos nario Š.Vitkaus teigimu, tai ne vienintelis savivaldybės administracijos išlaidavimo pavyzdys. Jau dveji metai kaip antrame aukšte sėdinčių „išrinktųjų ponų“ poreikiams kiekvieną mėnesį perkama daugiau nei 50 litų už kilogramą kainuojančių kavos pupelių. Šios kavos kas mėnesį nuperkama du kilogramus. Per metus jai jau išleista 1 300 litų. 

„Ar miesto vadovai sunkmečiu, kai nerandama pinigų net pradinukų saugumą užtikrinančiai elektros instaliacijai, negalėtų pasitenkinti pigiau kainuojančia kava? Dar beveik 400 litų kas mėnesį savivaldybė skiria geriamajam vandeniu, arbatai, sausainiams ir saldainiams pirkti. Savo poreikiams miesto vadovai savivaldybės pinigų negaili.  Užtat avarinei situacijai spręsti pustrečio tūkstančio litų yra per dideli pinigai“, – rašo tarybos narys.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min