Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pamiršo „Margutį“

Paskutinį kartą „Margutis“ buvo restauruotas 2007-ųjų balandį. Nuo to laiko skulptūros niekas netvarkė.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Paskutinį kartą „Margutis“ buvo restauruotas 2007-ųjų balandį. Nuo to laiko skulptūros niekas netvarkė.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
Skaitysiu vėliau
A A

Nors Velykos jau praėjo, nei prieš šventes, nei po jų niekas taip ir nepasirūpino bene didžiausiu Vilniaus „margučiu“ – kiaušinio skulptūra, pastatyta skverelyje ties Pylimo, Šv. Stepono ir Raugyklos gatvių sankirta. Apsilupinėjusiais dažais stovinčios skulptūros „Margutis“ savivaldybė sako neturinti už ką perdažyti.

300 kg sveriantis kiaušinis ant granito kolonos buvo užkeltas 2003 m. – atgimstančiam kvartalui Šv. Stepono gatvėje jį padovanojo Užupio respublika. Keletą kartų kiaušinis Velykų proga buvo išmargintas įvairiausiais raštais. Paskutinį kartą prieš trejus metus tai darė menininkė ir dizainerė Lijana Turskytė. Tačiau jau keletą metų kiaušinis stovi pamirštas: niekas nesiruošia sutvarkyti nusilupusių jo dažų. 

„Biudžete nėra numatyta pinigų skulptūros tvarkymui. Šiemet nežadame restauruoti nė vieno paminklo“, – sakė Vilniaus savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vedėjo pavaduotoja Irena Mikalauskienė. Anot jos, savivaldybė vos sukrapšto pinigų sumokėti miestą prižiūrinčioms įmonėms, kad šios skulptūras ir paminklus bent jau nuvalytų.

„Skulptūros yra nuvalomos, nuplaunamos, bet perdažymams pinigų neturime. Žinoma, jei atsirastų labdarių ar rėmėjų, kurie norėtų savo lėšomis pagražinti miestą, labai apsidžiaugtume“, – teigė I.Mikalauskienė. Anot jos, pastarąjį kartą, kai prieš trejus metus skulptūra „Margutis“ buvo išmarginta, savivaldybė prie to finansiškai neprisidėjo, todėl belieka viltis, kad kiaušinis bus sutvarkytas privačiomis lėšomis.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min