Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2014 11 24

Pareigūnai, rizikuojantys savo gyvybe: nenusipelnome sąlygų bloginimo

Profesinių sąjungų teigimu, kiekvieną dieną sveikatai ir net gyvybei pavojingą darbą dirbantys pareigūnai nenusipelno sąlygų bloginimo, tokių kaip pensinio amžiaus ilginimas. Anot jų, reikalingi apgalvoti socialinių garantijų mechanizmai, kitu atveju – neįstengsime pritraukti ir išlaikyti profesionalių darbuotojų, rašoma pareigūnų pranešime žiniasklaidai.
Vilniaus kelių policijos reidas
Vilniaus kelių policija / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Vidaus reikalų ministerija dar prie buvusio ministro Dailio Alfonso Barakausko parengė projektą, kuriuo numatoma ilginti pareigūnų pensinį amžių nuo 20 iki 25 tarnybos metų. Už tai aktyviai pasisako ir Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkė Kristina Miškinienė. Naujasis ministras Saulius Skvernelis teigia siūlymą palaikantis, tačiau tam, anot jo, reikia sukurti socialiniai teisingą sistemą.

Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo (NPPSS) atstovai ragina nepamiršti, kad statutinių pareigūnų (policininkų, ugniagesių, pasieniečių, kalėjimų prižiūrėtojų) tarnyba susijusi su padidėjusia įtampa, stresu, rizika sveikatai ir gyvybei.

NPPSS vadovas Vladimiras Banelis įsitikinęs, kad tarnybos ilginimas negali būti argumentuojamas vien tik demografine padėtimi.

„Negalime prilyginti eilinio darbuotojo prie pareigūno, kurį kasdien lydi rizika ir pavojai. Darbas tokioje aplinkoje žaloja ne tik fiziškai, bet ir psichologiškai, todėl būtina tinkama sveikatos priežiūra ir kitos garantijos. Norėdami išlaikyti darbingo pensinio amžiaus pareigūnus, turime sąlygas ne bloginti, kas vyko per pastaruosius penkerius metus, o gerinti. Galėtų padėti, pavyzdžiui, pareigūnų ir karių valstybinės pensijos dydžio kėlimas“, – pranešime žiniasklaidai cituojamas V. Banelis.

Susivienijimo nuomone, norint imtis vienokių ar kitokių pokyčių būtina turėti argumentus, išsamiai išnagrinėti esamą situaciją.

Pensijos gali būti didinamos numatant, kad už kiekvienus tarnybos metus, įskaitytus į tarnybos laiką pensijai gauti, būtų skiriama po 1,6 procento. Be to, galima svarstyti ir papildomų asignavimų skyrimą profesinių pensijų fondų kaupimui.

Kitas galimas sprendimas – ne ilginti pensinį amžių, o sudaryti palankias sąlygas pareigūnams ir toliau dirbti net ir po 20 tarnybos valstybei metų.

Pavyzdžiui, dabar policijos pareigūnai gali tarnauti nors ir 30 metų ir tokių pasitaiko, kitaip sakant, galimybės sudarytos, tačiau dėl sudėtingos tarnybos profesionalūs pareigūnai dažnai pasirenka kitą kelią.

NPPSS savo siūlymus dėl valstybinės pensijos jau pateikė Vyriausybei, Vidaus reikalų, Teisingumo ministerijoms, Seimo komitetams. Profesinės sąjungos ragina bendradarbiauti, diskutuoti ir priimti tinkamus sprendimus. Tikimasi, jog į siūlymus bus atsižvelgta, o pakeitimai bus priimti tik detaliai apsvarsčius galimas pasekmes.
 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Reklama
Pasiskiepyti – į vaistinę: ateina per pietų pertrauką, kartu atsiveda ir šeimos narius
Reklama
Kam ir kada reikalingi saulės akiniai ir dirbtinis akių drėkinimas
Reklama
Šiaulių banko grupės valdomi pensijų fondai į daugiabučių renovaciją investuoja dar 7,5 mln. eurų
Užsisakykite 15min naujienlaiškius