Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Parlamentaras gina žmonos verslą

Evaldas Jurkevičius
LŽ nuotr. / Evaldas Jurkevičius
Šaltinis: „Lietuvos žinios“
0
Skaitysiu vėliau
A A

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos Seime narys Evaldas Jurkevičius, užsimojęs ginti kirpėjus ir kirpyklų savininkus nuo dvigubo apmokestinimo, galėjo supainioti viešuosius ir privačius interesus.

Klaipėdietis parlamentaras E.Jurkevičius pranešė kreipęsis į Valstybinės visuomenės sveikatos priežiūros tarnybos direktorių Vytautą Bakasėną, kad šis skubiai patvirtintų naują tvarką, kuri neleistų dukart apmokestinti kirpyklų už higienos pasus.

E.Jurkevičiaus duomenimis, dukart moka apie 50 Klaipėdos kirpyklų: už bendrą patalpų higienos pasą miesto Visuomenės sveikatos centrui ir papildomai už kiekvienos darbo vietos higienos pasą. Seimūno manymu, jo pareiga kreiptis į valstybės institucijas, kad toks dvigubas apmokestinimas būtų panaikintas.

LŽ kalbintas E.Jurkevičius neslėpė apie minėtą problemą žinantis jau senokai, nes jis kartu su žmona Elena Jurkevičiene apie 15 metų sukasi šiame versle – turi kirpyklą. „Su kirpėjais ir kirpyklų savininkais ryšį palaikau nuolat, todėl jų problemos man puikiai žinomos, – gyrėsi Seimo narys. – Ar taip yra visoje Lietuvoje, ar tik Klaipėdoje, negaliu pasakyti. Šiuo atveju atstovauju klaipėdiečių interesams.“ Konservatorius kategoriškai atmetė įtarimus, kad kišdamasis į sritį, artimą savo šeimai, elgiasi neetiškai.

„Prieš inicijuodamas tokį kreipimąsi, tariausi su teisininkais, jie man paliudijo, kad jokio interesų konflikto čia nėra, – teisinosi valdančiųjų atstovas. – Juk aš siekiu to dvigubo apmokestinimo atšaukimo visoms kirpykloms, ne tik savo žmonos. Kita vertus, aš savo interesų deklaracijoje esu nurodęs, kad mano žmona yra kirpėja. Padedu visiems, kurie į mane kreipiasi. Šiuo atveju mano pagalbos paprašė kirpėjai.“

Seimo Etikos ir procedūrų komisijos pirmininko Algimanto Salamakino teigimu, interesų deklaravimas nėra lengvinanti aplinkybė, veikiau – priešingai. Interesus kurioje nors srityje deklaravęs politikas tarsi įsipareigoja į ją nesikišti. „Šiuo konkrečiu atveju gali kilti konfliktas. Mat jei pavyktų E.Jurkevičiui pasiekti, kad tas, jo manymu, dvigubas apmokestinimas būtų atšauktas, iš šio sprendimo naudos turėtų jo šeima. O tai jau kertasi su Seimo statutu, kuriame reikalaujama vengti interesų konflikto tarp Seimo nario privačių interesų ir jo pareigų atstovauti visuomenės interesams. Taip pat Seimo narys neturi elgtis taip, kad visuomenėje kiltų abejonių, kad toks konfliktas egzistuoja“, – LŽ sakė A.Salamakinas.

Jis pažymėjo, kad E.Jurkevičiui niekas nedraudžia domėtis kirpyklų verslu, tačiau tam jis privalo turėti komiteto, kuriame dirba, įgaliojimą, o svarstant šį klausimą turėtų nusišalinti.


 

„Lietuvos žinios“
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min