Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Parodoje – estetikos susikirtimas su informacija

Penktadienį Kultūrų komunikacijų centre bus pristatoma bendro Lietuvos-Rusijos menininkų projekto paroda.
KKKC nuotr. / Penktadienį Kultūrų komunikacijų centre bus pristatoma bendro Lietuvos-Rusijos menininkų projekto paroda.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Kultūrų komunikacijų centre pristatoma pirmojo šiuolaikinio Rusijos-Lietuvos meno projekto „Estetika vs Informacija“ paroda.

Projektas  „Estetika VS Informacija“ konstatuoja meną vis labiau virstant informaciniu, reklaminiu, mados „kuruojamu” objektu.

Projekto kuratoriai Ignas Kazakevičius ir Konstantinas Bochorovas (Rusija) atkreipia dėmesį į vis labiau augančią visuomenės priklausomybę nuo informacijos, kuri iškreipia įprastas estetines kategorijas. Todėl sąvoką „estetikos kova prieš informaciją“ projekte siūlo traktuoti, kaip meno reakciją į šią problemą ir galimus sprendimų būdus.

Šiame projekte menininkai ir kuratoriai tampa komanda. Autoriai savaitę kurs meno rezidencijoje ir parodų rūmų ekspozicinėje erdvėje, skaitys paskaitas – taip supažindindami publiką su savo kūrybos kontekstu, šiuolaikinio Rusijos meno tendencijomis, aktualijomis ir problemomis.

Rusijos kuratorius K. Bochorovas į Lietuvą pakvietė žymius viduriniosios ir sparčiai kylančius jauniausios Rusijos šiuolaikinio meno kartos kūrėjus, kurie reprezentuoja savo šalį prestižiškiausiuose pasaulio meno renginiuose (Venecijos, Stambulo, San Paulo, Maskvos, Dokumentos, Manifestos ir kt. meno bienalėse).

Kalbėdami apie Lietuvos identitetą, kultūros eksportą, Lietuvą neretai įvardijame šalimi tarp rytų ir vakarų. Neatsitiktinai KKKC pristato vieno svarbiausių rytų atstovo – Rusijos meną. Šios kontroversiškos šalies menas yra atviras, ekspresyvus bei novatoriškas, o vakarų patirtys neištrina rusiškojo identiteto kodų. Pirmoji projekto „Estetika VS Informacija“  paroda – tai atsakymas į klausimą, kodėl vakarų pasauliui įdomus Rusijos menas. II–oje projekto dalyje KKKC pristatys Lietuvos, Latvijos ir Estijos menininkus Maskvoje 2011 m.

Paroda atidaroma penktadienį, 17 val., Klaipėdos kultūrų komunikacijų centre.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min