Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Parodoje – viskas apie lietuvių diplomatus

Diplomatų darbas neapsiribojo vien oficialiais susitikimais.
Muziejaus nuotr. / Diplomatų darbas neapsiribojo vien oficialiais susitikimais.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Trečiadienio vakarą Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje atidaroma paroda „Baltosios pirštinės: oficialioji ir neoficialioji diplomatija Kaune 1918-1940 m.“.

Parodos rengėja – Istorinė Lietuvos Respublikos Prezidentūra Kaune. Parodos kuratorė – dr. Vilma Akmenytė – Ruzgienė.

Atidaryno metu Klaipėdos universiteto Istorijos katedros doktorantas Vytautas Jokubauskas apžvegs 1918-1940 metų Europos politinę situaciją ir Lietuvos diplomatijos raidą.

Lietuvos diplomatas Petras Klimas savo prisiinimuose rašė: „Mes galėjome tada bet kam pasirodyti naivųs, laukdami iš to meto didžiųjų valstybių kažkokio idealizmo arba kilnaus palankumo teisingiems mūsų reikalavimams. Jos visos buvo XX a. Pradžioje imperialistės ir tvarkė pasaulį, vadovaudamosios savo viešpataujančių sluoksnių interesais arba jau pirmiau pasiektu „status quo“. Bet kokiu būdu mes turėjome gelbėtis prieš tiek negandų, dar vos beužgimę?! Meškos smilga nenudursi“.

Šie prisiminimai puikiai iliustruoja sudėtingą geopolitinę Pirmosios Lietuvos Respublikos padėtį bei diplomatinius iššūkius, su kuriais teko susidoroti jaunos, ką tik užgimusios valstybės naujai susikūrusiam diplomatiniam korpusui.

Tie iššūkiai neapsiribojo vien karais, ultimatumais ar dvišalėmis prekybos sutartimis, kaip kartais bandoma pateikti šiuolaikinėje diplomatijos istorijoje. Parodos sumanytojai bando kiek kitaip, plačiau ir išradingiau, pažvelgti į 1918–1940 m. Lietuvos diplomatinių santykių istoriją. Čia neapsiribojama vien tik oficialiąja diplomatija. Derybos, susitikimai, vizitai, slapti ir oficialūs, netgi vakarėliai yra diplomato duonos dalis.

Parodoje „Baltosios pirštinės: oficialioji ir neoficialioji diplomatija Kaune 1918–1940 m.“ atspindima oficialioji diplomatų veikla – čia eksponuojamos tarpvalstybinės sutartys, fotomedžiaga iš kredencialų įteikimo ceremonijų, oficialių pareigūnų susitikimų, valstybinių švenčių, pristatomas Lietuvos diplomatinis korpusas užsienyje.

Parodoje atspindima ir neoficialioji diplomatija – čia eksponuojamos nuotraukos iš aukštų pareigūnų neoficialių susitikimų pobūviuose, medžioklėje, taip pat šaržai, anekdotai, įdomesni pasakojimai apie neformalius ir formalius nutikimus.

Paroda atidaroma trečiadienį, 17 val. ir veiks iki gruodžio 11 d.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min