Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pasaulio banko prognozė: elektros poreikis mūsų regione išaugs dvigubai

Elektra
Photos.com / Elektra
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Per 20 ateinančių metų elektros energijos paklausa Rytų Europoje ir Vidurio Azijoje išaugs kone dvigubai. Tai konstatuojama naujausioje Pasaulio banko ataskaitoje. Ekspertai prognozuoja, kad pirminių energijos šaltinių paklausa padidės 50 proc., o elektros energijos poreikis – net 90 proc.

Kad tokiais tempais didėjant paklausai šalys nepatektų į energijos krizę, jos turi kuo greičiau atnaujinti šio sektoriaus infrastruktūrą ir užtikrinti pakankamą energijos pasiūlą. Nutraukus gamybą Ignalinos atominėje elektrinėje, Lietuvai energetikos infrastruktūros atnaujinimo užduotį teks spręsti su dviguba energija – užtikrinti pasiūlą trumpuoju laikotarpiu ir parengti energetikos sektorių ateities iššūkiams.

Pasaulio bankas skaičiuoja, kad Europai energijos šaltiniams atnaujinti ir naujiems įdiegti reikėtų iki 3 trilijonų JAV dolerių investicijų.

„Turime suprasti, kad energetikos problemos šiuo metu yra aktualiausios tiek sprendžiant šiandienos uždavinius, tiek projektuojant ateities procesus. Pasaulio bankas tik dar kartą patvirtina, kad Lietuvos pasirinkta energetinė strategija – elektros energetikos ūkio pertvarka, elektros tiltų ir naujosios Visagino atominės elektrinės statyba – yra teisinga“, – komentuodamas Pasaulio banko prognozes pažymėjo energetikos ministras Arvydas Sekmokas.

Kovo 18-ąją paskelbtoje ataskaitoje „Šviesą išjungt? Energetikos perspektyva Rytų Europoje ir buvusioje Sovietų Sąjungoje“ Pasaulio banko ekspertai pastebi, kad 2008 m. prasidėjusi ekonomikos krizė pristabdė energijos vartojimą ir jos paklausos didėjimą. Tačiau atokvėpis, per kurį regiono šalys turi galimybę užbėgti energijos krizei už akių, truks tik penkerius šešerius metus.

Tam, kad ateityje būtų patenkinta vis didėjanti elektros energijos paklausa, reikia labai didelių investicijų. Juolab kad elektros energijos pajėgumai per pastarąjį dešimtmetį padidėjo labai nežymiai, o elektrinės ir infrastruktūra yra pasenusios ir jas reikia atnaujinti.

Pasaulio bankas skaičiuoja, kad Europai energijos šaltiniams atnaujinti ir naujiems įdiegti reikėtų iki 3 trilijonų JAV dolerių investicijų, kurios turėtų ateiti ne tik iš valstybinio, bet ir iš privataus sektorių. O tam reikia skubiai pagerinti investicinį klimatą.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min