Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pasiruošimas šventiniams renginiams – paknopstomis

Šventinio koncerto akimirka
J.Andriejauskaitės nuotr. / Palanga jau aktyviai reklamuoja savo kalėdinius renginius. Klaipėdoje apie ceremoniją pranešti visuomenei žadama tik trečiadienį.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Kaunas šeštadienį pirmasis iš didžiųjų miestų įžiebė pagrindinę eglę, o Klaipėda tik pirmadienį sužinos, kuri kompanija organizuos šventinius renginius ir kas rūpinsis pagrindinės miesto eglės įžiebimo ceremonija. Renginių organizatoriai griebiasi už galvų ir teigia, kad apie šventės originalumą tokiu atveju sunku ir kalbėti.

Iki renginio, kai Teatro aikštėje sutviskės miesto eglė likus vos kelioms dienoms, Klaipėdos savivaldybėje bus pasirašyta sutartis su konkursą organizuoti kalėdinius renginius laimėjusia kompanija. Kokio renginio klaipėdiečiams tikėtis šį šeštadienį, kol kas viešai niekas neskelbia.

Miesto eglių įžiebimo ceremonijos jau seniai reklamuojamos ne tik Vilniuje, bet ir mažesniuose miestuose, vienas jų – Palanga. Didžiausias Lietuvos kurortas jau seniai suskubo pasidalyti geromis naujienomis ne tik su palangiškiais, bet ir su miesto svečiais.

Tuo tarpu Klaipėdoje kalėdiniai renginiai bus pristatyti tik trečiadienį. Savivaldybės Kultūros skyriaus specialistai tikino, kad nepaisant konkurso procedūrinių niuansų eglutės įžiebimo ceremonija vyks. Tačiau, pasak prityrusių renginių organizatorių, per tokį trumpą laiką parengti išties įspūdingą reginį nėra paprasta.

„Visada nelengva derinti konkursų su Viešųjų pirkimų įstatymu. Stengėmės jau rugsėjį parengti konkurso sąlygas. Tačiau viskas užsitęsė tarp savivaldybės skyrių. Prisidėjo įstatymo numatyti terminai ir esame, kur dabar esame“, – teigė Kultūros skyriaus vyriausiasis specialistas Vidas Pakalniškis.

Paskelbto konkurso pirmojoje eilutėje atsidūrusi kompanija kurį laiką jau galėjo rengti išankstines sutartis su atlikėjais ir kitais partneriais, tačiau jų nebuvo galima pasirašyti, kol nesibaigė konkurso apskundimo terminas ir neįsigaliojo rezultatai.

„Nėra lengva laikytis visų procedūrų, juolab kad yra struktūros pasikeitimų, pareigų persiskirstymo ir taip toliau. Konkurso paskelbimas, galutinis sąlygų suderinimas atėmė tiek laiko, kad po to jau liko tikėtis, kad turėsime pasiūlymų. Ačiū Dievui, turėjome“, – prisipažino V.Pakalniškis. 

Savivaldybės Kultūros skyriaus vedėja Jolanta Braukylienė tikino, kad eglutės įžiebimo ceremonija bus linksma, su ugnimi, varpeliais. „Visi tikrai sulauksime to stebuklo. Žinoma, gaila, kad viskas taip užsitęsė“, – teigė pašnekovė.

Kurį laiką reginių organizatore dirbusi J.Braukylienė teigė puikiai suprantanti organizatorius, kurie dalyvauja konkurse ir niekaip negali gauti galutinio sprendimo. Tada jie patys negali pasirašyti sutarčių su atlikėjais.

„Procedūros yra labai sudėtingos. Galbūt verta pagalvoti, ar nereikėtų atiduoti šios šventės organizavimo miesto kultūros įstaigai ir nebežaisti su konkursais. Tokia įstaiga iš anksto galėtų žinoti, ką gali planuotis, ką atvežti į miestą. Kita vertus, konkurencinėje kovoje gimsta geresnės idėjos, yra dėl ko stengtis. Tačiau svarbūs ir kiti niuansai: laikas, užtikrintas finansavimas, galimybė planuoti atrakcijas“, – teigė pašnekovė. Beje, Kaune šventę jau kelerius metus organizuoja savivaldybės įmonė.

Originalumui reikia laiko

Ne kartą Klaipėdos savivaldybės skelbtuose konkursuose dalyvavęs „Renginių centro“ vadovas Marius Tumšys tikino, kad jie neretai skelbiami visiškai ne laiku. „Gal tai ne tik Klaipėdos savivaldybės problema, visoje šalyje yra panašiai. Tačiau įsivaizduokite, ką daryti organizatoriui, kai apie renginį jis sužino ir turi pasiruošti per 3 savaites. Mąstyti apie platesnę komunikaciją tampa sunku. Be to, daugelis kolektyvų jau užimti, juk Lietuva nėra didelis kraštas“, – teigė jis.

Pašnekovo manymu, konkursai kalėdiniam renginiui organizuoti turėtų būti skelbiami dar vasarą. Tuomet organizatoriai turėtų daugiau laiko, galėtų rasti ir rėmėjų, organizuoti didesnę reklamos kampaniją. „Palanga ir ta jau reklamuojasi“, – pridūrė M.Tumšys.

Anot konkurse dalyvavusios kompanijos „Ars Idea“ atstovo Romando Žiubrio, laiko stygius nenulems to, ar įvyks renginys. „Paradoksas ne tai, ar galima surengti renginį per savaitę. Gal ir galima, tačiau esmė yra tai, kad kasmet prašoma ko nors nauja. Kaip galima per savaitę ar dvi padaryti visiškai naują renginį neužtikrinus finansavimo? Tai neįmanoma“, – teigė jis. Ypač jei būtų norima atsivežti kokius nors atlikėjus iš užsienio ar, pavyzdžiui, specialiai pastatyti spektaklį.

„Aš pats esu už tai, kad eglutės įžiebimo ceremonija būtų kiek galima standartizuota. Reikėtų rasti visiems priimtiną formą, juk ir pati eglė visada stovi toje pačioje vietoje“, – teigė pašnekovas.

Palanga vėl turės eglių alėją

Į eglutės įžiebimo ceremoniją šeštadienį pakvies ir Palanga, kur bus atidaroma Baltijos šalių Kalėdų alėja. Nuo gruodžio 4 d. iki pat sausio 6 d. J.Basanavičiaus gatvėje visi galės grožėtis Rusijos, Lenkijos, Vokietijos, Danijos, Islandijos, Švedijos, Norvegijos, Suomijos, Estijos, Latvijos ir Lietuvos Kalėdų eglutėmis, papuoštomis pagal tų šalių nacionalines puošimo tradicijas.

Palangos restoranų ir viešbučių asociacijos iniciatyva vienuolikoje asociacijai priklausančių restoranų ir kavinių veiks tų šalių šventinės ambasados, kuriose bus siūloma susipažinti su tų šalių kultūra ir istorija bei paragauti nacionalinių kulinarinių patiekalų. 

Komentarai
Šioje istorijoje Klaipėda, Kalėdos, Kalėdų eglė
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min