Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Paskelbti Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno premijų laureatai

Virgilijus Noreika
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Virgilijus Noreika
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Pirmadienį Kultūros ministerijoje paaiškėjo, kas tapo šių metų Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno premijų laureatais.

Lietuvos nacionalinėmis kultūros ir meno premijomis siekiama įvertinti reikšmingiausius Lietuvos ir Pasaulio lietuvių bendruomenės kūrėjų kūrinius, sukurtus per pastaruosius septynerius metus, ilgametį kūrėjų kūrybos indėlį į kultūrą ir meną.

Šiais metais Lietuvos nacionalines kultūros ir meno premijas pelnė teatro režisierius Povilas Mataitis ir teatro dailininkė Dalia Lidija Mataitienė, rašytojas Icchokas Meras, dainininkas Virgilijus Kęstutis Noreika, kompozitorius ir dirigentas Vaclovas Augustinas, rašytojas Rolandas Rastauskas ir tapytojas Jonas Gasiūnas.

Teatro režisierius Povilas Mataitis ir teatro dailininkė Dalia Lidija Mataitienė – už gyvenimo nuopelnus, už lietuvių folkloro gelmių atskleidimą Lietuvai ir pasauliui, už liaudies tradicijos ir šiuolaikinės scenografijos darną

Kompozitorius ir dirigentas Vaclovas Augustinas – už chorinio meno galių plėtrą, už sakralinės muzikos šiuolaikiškumą.

Tapytojas Jonas Gasiūnas – už tapybos galimybių atnaujinimą, už šiuolaikinio mąslaus meno idėjų sklaidą.

Rašytojas Icchokas Meras – už tragiškųjų XX amžiaus žmogaus patirčių atskleidimą moderniojoje lietuvių prozoje.

Dainininkas Virgilijus Kęstutis Noreika – už aukščiausią vokalinį meistriškumą, už neblėstantį talentą.

Rašytojas Rolandas Rastauskas – už žaismingos ir ironiškos eseistikos būtį pasaulyje, už sakinio eleganciją.

„Turėjome ne vieną posėdį, kuriuose vienuolika nepriklausomų ekspertų sprendė, kas šiemet nusipelnė Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno premijų. Šiandien balsavome ir gavome štai tokius rezultatus, – sakė komisijos pirmininkas Alfredas Bumblauskas, neslėpdamas, kad subjektyvių veiksnių nebuvo galima išvengti. – Be abejonės, tai buvo sudėtinga. Įsivaizduokite, kokie grandai liko už ribos!“

Tačiau kultūros ministras Arūnas Gelūnas teigė komisijos darbu ir rezultatais esąs patenkintas.

„Sveikinu laureatus, jie tikrai yra labai nusipelnę žmonės mūsų kultūrai. Komisijos darbu esu visiškai patenkintas. Džiugu, kad premiją pelnė ir rašytojas Icchokas Meras, kuris gyvena ne Lietuvoje, tačiau yra be galo nusipelnęs Lietuvos kultūrai. Tai reprezentuoja globalios Lietuvos kultūros aspektą“, –  paskelbus laureatus džiaugėsi kultūros ministras.

Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos skiriamos konkurso būdu, komisijai atrenkant geriausių kūrinių kūrėjus, kuriuos premijai gauti pristato organizacijos (viešosios įstaigos, asociacijos, fondai ir kt.). Šių metų Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno premijų laureatams diplomai ir ženklai tradiciškai bus įteikti kitų metų vasario 16 d. Lietuvos valstybės atkūrimo dienos proga.

Lietuvos nacionalinė kultūros ir meno premija kūrėjams skiriama tik vieną kartą. Premija yra 800 bazinių socialinių išmokų dydžio.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min