Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Paskirta I.Simonaitytės premija

Literatūrinė I.Simonaitytės premija šiemet bus teikiama už knygą "Nugrimzdusi Klaipėda".
Bibliotekos nuotr. / Literatūrinė I.Simonaitytės premija šiemet bus teikiama už knygą „Nugrimzdusi Klaipėda“.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Penktadienį I.Simonaitytės bibliotekoje bus įteikta Iievos Simonaitytės literatūros premija Jovitai Saulėnienei ir Rasai Tarik už knygą „Nugrimzdusi Klaipėda“.

Rašytojos I.Simonaitytės gimtadienio išvakarėse bus įteikta jau dvidešimt ketvirtoji klasikės vardo literatūros premija. Nuo 1987 metų jau tapo tradicija šią premiją teikti Klaipėdos apskrities viešojoje I.Simonaitytės bibliotekoje.

Keturių tūkstančių litų premija skiriama už brandžius kūrinius, atspindinčius Klaipėdos krašto bei Mažosios Lietuvos dvasią, kultūros tradiciją bei istorinę problematiką arba įamžinančius lietuvių literatūros klasikės I.Simonaitytės atminimą.

Komisija, kurią sudarė Klaipėdos apskrities viršininko administracijos viršininko pavaduotojas Artūras Šulcas, doc. Marijus Šidlauskas ir dr. Žavinta Sidabraitė, I.Simonaitytės bibliotekos direktorius Juozas Šikšnelis ir jo pavaduotoja Laima Pačebutienė bei Lietuvos rašytojų sąjungos Klaipėdos skyriaus pirmininkas Rimantas Černiauskas, premiją skyrė leidyklos „Druka“ išleistai J.Saulėnienės ir R.Tarik sudarytai knygai „Nugrimzdusi Klaipėda“. 

Knygoje vokiečių ir lietuvių kalbomis pateikiama medžiaga apie Klaipėdos, anksčiau vadinto Memeliu, miesto istoriją, jo raidą, skirtingo luomo ir profesijų miestiečių gyvenseną bei jauseną, žymius architektūros statinius, tradicijas pačių gyventojų ar mieste apsilankiusių žymių žmonių akimis.

Knyga gali sudominti tyrinėjančius Klaipėdos miesto istorinę ir kultūrinę praeitį.  Leidinyje pateikta savita  autorių pozicija senosios Klaipėdos istorijos ir kultūros atžvilgiu. Autorės skaitytoją kviečia atsigręžti į kultūros atmintį nesiekdamos atkurti praeities. Jų tikslas – „pažvelgti, kuo ta praeitis virtusi dabartyje“. Kaip ir kiekvienas senas miestas, Klaipėda slepia daug istorijos ir kultūros paslapčių. 

Premija bus teikia penktadienį, 17 valandą.

Komentarai
Temos Premija
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min