Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2014 12 03 /16:29

Paskutinės minutės pataisomis Seimas ryžosi dėl kibernetinio saugumo neaukoti laisvės

Seime svarstomas Kibernetinio saugumo įstatymas paskutinę minutę pataisytas taip, kad jame neliktų nuostatų dėl interneto vartotojų duomenų rinkimo be teismo sankcijos ir galimybės policjai vos nujaučiant, kad žmogus gali užsiimti kažkuo netinkamu, dviems paroms palikti jį be interneto ryšio.
Nors filmą „Tadas Blinda. Pradžia“ nelegaliai atsisiuntė tūkstančiai žmonių, užfiksuota tik kelios dešimtys įtariamųjų IP adresų.
Interneto vartotojas / T.Urbelionio/BFL nuotr., „15min“ montažas

Tokių pataisų paskutinę dieną prieš įstatymo priėmimą trečiadienį ėmėsi Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas.

Anksčiau tas pats komitetas buvo linkęs patikėti Policijos departamento pareiškimais, kad pareigūnai nesiims persekioti bet ko, kas internete žiūri pornografiją, nelegaliai siunčiasi muziką ar filmus, nors ir turės teisę tai daryti nė nepaklausę teismo leidimo.

Taip pat komitetą anksčiau įtikino pareigūnų įtikinėjimai, kodėl svarbu turėti galimybę galimą kibernetinį nusikaltėlį atkirsti nuo interneto ryšio be jokių oficialių įtarimų ir teismo sankcijos. 

Tačiau trečiadienį komitete buvo gautos Seimo Teisės departamento išvados, kad policijai suteikdamas galias sekti ir palikti vartotoją be interneto ryšio teismo nė neatsiklausus, Seimas pamintų Konstituciją.

„Manome, kad minėtos nuostatos nesiderina su konstituciniais teisinės valstybės bei privataus gyvenimo apsaugos principais“, – savo išvadose rašo Teisės departamentas.

Be to, buvo apsvarstytos ir liberalo Remigijaus Šimašiaus pataisos, pagal kurias policijos galias taip pat siūlyta siaurinti.

Todėl Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas trečiadienį suskubo atsižvelgti į šias pastabas ir pataisė Kibernetinio saugumo įstatymą taip, kad sekimui ir interneto atjungimui teismo sankcija būtų privaloma.

„Šis straipsnis buvo iš esmės perrašytas ir sukoncentruotas dėmesys į kibernetinius incidentus ir informaciją apie juos, o ne apskritai apie viską turi būti teikiama ir tik su teismo sankcija. Teismas juk gali ir jos neduoti“, - teigė komiteto narys Arvydas Anušauskas.

Anot jo, komitete prieštaraujančių nuostatų taisymui trečiadienį nebeatsirado.

A.Anušauskas pripažino, kad, jei šie pakeitimai nebūtų patvritinti komitete, Kibernetinio saugumo įstatymo priėmimą būtų buvę prašoma atidėti ar prašyti pertraukos.

Dabar Kibernetinio saugumo įstatymo priėmimas numatomas ketvirtadienį Seimo plenariniame posėdyje.
 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius