Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pateiktas siūlymas nemokiems gyventojams paskolas grąžinti atiduodant turtą

Pagal autorines sutartis dirbantys asmenys per nežinojimą gali atsidurti spąstuose – kurį laiką negavus autorinio atlyginimo ir tuo metu nemokėjus mokesčių, už kai kurias gydymo paslaugas gali tekti susimokėti pačiam.
Kęstučio Vanago/BFL nuotr. / Pinigai
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Seimo frakcijos „Tvarka ir teisingumas“ narys Remigijus Žemaitaitis pirmadienį pateikė Seimui Civilinio kodekso pakeitimo įstatymo projektą, kuriuo siūloma numatyti galimybę kreditus gavusiems asmenims jų nemokumo atveju grąžinti tik dalį visų pasiskolintų pinigų.

Seimo nario pranešime spaudai teigiama, kad dalis būtų padengiama iš varžytynių parduotu turtu, dėl kurio įsigijimo ir buvo sudaryta kreditavimo sutartis. Likusios kredito ir su juo susijusių mokėjimų dalies, kurios nepadengs parduotas turtas, kredito gavėjas neturės grąžinti. Tačiau atsižvelgiant į protingumo, teisingumo principą tokia išskirtine galimybe bus galima pasinaudoti tik fiziniams asmenims, kreditus gavusiems nekilnojamajam turtui įsigyti, ir tik vienintelį kartą.

Kredito įstaigos, suteikdamos kreditą, visuomet atsižvelgia į hipoteka įkeičiamo turto, kuriuo užtikrinamas paskolos grąžinimas, vertę, įvertina besikreipiančio dėl kredito suteikimo asmens gaunamas pajamas, asmens galimybę grąžinti jam suteiktas pinigines lėšas ir pan. Kitaip tariant, bankai turi visas galimybes tinkamai įvertinti kredito grąžinimo riziką. Atsižvelgdami į tai, jie ir privalo prisiimti visą riziką bei jos rezultatus, t. y. išieškoti suteiktas pinigų lėšas tik iš to turto, kuriam įsigyti ir buvo suteiktas kreditas. Kredito dalies ir su juo susijusių mokėjimų, kurių nepadengia iš varžytynių parduotas turtas, bankai neturi reikalauti iš kredito gavėjo. Tai kredito įstaigų prisiimama rizika.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min