Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pažeidę kardomąsias priemones trys įtariamieji neteko sumokėtų užstatų

Pinigai
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Pinigai
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorų nutarimu arba prašymu, patvirtintu teismo, trijų įtariamųjų, pažeidusių kardomosios priemonės – užstato reikalavimus, 60 tūkstančių litų piniginiai užstatai atiteko valstybei.

„Užstatas – viena kardomųjų priemonių rūšių, tai yra piniginė įmoka, kurią į prokuratūros ar teismo depozitinę sąskaitą sumoka įtariamasis, jo šeimos nariai ar giminaičiai, taip pat kiti asmenys, įmonės ar organizacijos. Piniginis užstatas skiriamas siekiant užtikrinti įtariamojo, kaltinamojo ar nuteistojo dalyvavimą procese, netrukdomą ikiteisminį tyrimą, bylos nagrinėjimą teisme ir nuosprendžio įvykdymą, taip pat siekiant užkirsti kelią naujoms nusikalstamoms veikoms. Baudžiamojo proceso kodekso straipsnio dėl užstato nuostatose nurodyta, kad pažeidusiam kardomąją priemonę – užstatą gali būti skiriama griežtesnė kardomoji priemonė, kai tam yra pagrindas, o užstatas pereina valstybei“, – teigė Panevėžio apygardos vyriausiojo prokuroro pavaduotojas, Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus vyriausiasis prokuroras Mindaugas Rimkus.

Apygardos prokuratūros ONKT skyriaus prokurorų tirtoje vienoje baudžiamojoje byloje, prokurorų nutarimu, R.L. buvo paskirta kardomoji priemonė – 40 tūkstančių litų užstatas. Įtariamoji buvo įspėta, jai buvo išaiškintos pareigos, kurių nevykdydama gali netekti užstato. Užstato davėja B.L. taip pat buvo įspėta, kad įtariamoji privalo vykdyti nurodytas pareigas, nes jų nepaisant piniginė įmoka bus pervesta valstybei. Tačiau įtariamoji R.L. nevykdė kardomosios priemonės užstato pareigos nekliudyti procesui ir darė poveikį liudytojams. Įtariamajai teko skirti griežtesnę kardomąją priemonę – suėmimą, o 40 tūkstančių litų piniginis užstatas perėjo valstybei, praneša Panevėžio apygardos prokuratūra.

Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorų prašymu teismas dar dviejose baudžiamosiose bylose dviem įtariamiesiems paskirtus piniginius užstatus po dešimt tūkstančių litų taip pat nutarė pervesti valstybei, nes abu jie, padarę naujų nusikalstamų veikų, pažeidė kardomosios priemonės užstato reikalavimus, jiems teko paskirti griežtesnę kardomąją priemonę – suėmimą.

„Kardomosios priemonės paskyrimas yra rimtas procesinis veiksmas, įtariamieji turi griežtai laikytis nurodytų reikalavimų ir įpareigojimų, nepiktnaudžiauti kardomosios priemonės nustatytomis sąlygomis ir netrukdyti tyrimui. Prokuroras turi teisę dėl padarytų pažeidimų prašyti teismo skirti griežtesnę kardomąją priemonę“, – teigė Panevėžio apygardos vyriausiojo prokuroro pavaduotojas, Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus vyriausiasis prokuroras Mindaugas Rimkus.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min