-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2014 12 16

Pažeminti Mazuroniai vanoja Rolandą Paksą, bet nesako, kada išeis iš partijos

Savaitgalį įvykusiame „Tvarkos ir teisingumo“ kongrese su partijos vadovybe santykius išsiaiškinę pagrindiniai Rolando Pakso oponentai europarlamentaras Valentinas Mazuronis ir jo sūnus Seimo narys Andrius Mazuronis nesako, kad išeina, tačiau iš jų kalbų galima suprasti, kad pasitraukimas iš partijos – jau nebetoli.
V.Mazuronis ir A.Mazuronis
Valentinas Mazuronis ir Andrius Mazuronis / „Scanpix“ nuotr.

Šeštadienį vykusiame „tvarkiečių“ kongrese buvęs aplinkos ministras V.Mazuronis turėjo progą pasitikrinti, kiek partijoje yra žmonių, kurie galvoja kitaip nei R.Paksas ir artimiausi jo šalininkai. Renkant partijos pirmininką už V.Mazuronį balsą atidavė tik 150 iš 759 balsavime dalyvavusių partijos narių.

Tai – ženklas, kad ne vienerius metus partijos įsikibimą į R.Paksą kritikuojančiam politikui metas susiprasti.

Po šio kongreso V.Mazuronio neliko ne tik partijos prezidiume, bet ir valdyboje. Iki suvažiavimo V.Mazuronis buvo pirmasis R.Pakso pavaduotojas. Tai – ženklas, kad ne vienerius metus partijos įsikibimą į R.Paksą kritikuojančiam politikui metas susiprasti.

V.Mazuronio atžala, Seimo narys A.Mazuronis kongreso metu be užuolankų išsityčiojo iš R.Pakso ir jo kalbų. Tai – toli gražu ne pirmas jaunojo Mazuronio akibrokštas R.Paksui ir artimiausiems jo bendražygiams. Kitokią, nei oficiali partijos nuomonę A.Mazuronis atvirai reiškia Seime, socialiniame tinkle „Facebook“.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Valentinas Mazuronis ir Rolandas Paksas
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./ Įtampa tarp V.Mazuronio ir R.Pakso tvyro ne vienerius metus

„Tvarkos ir teisingumo“ idėjos artimesnės rusiškam mentalitetui

Apie ateities perspektyvas 15min.lt paklaustas V.Mazuronis teigė, kad nei jis, nei A.Mazuronis sprendimo palikti partiją dar nepriėmė.

Klausimą kelčiau kitaip: ar iš tiesų noras mus išstumti ir išmesti yra toks jau didelis. Pasirodė, kad nemažas.

„Klausimą kelčiau kitaip: ar iš tiesų noras mus išstumti ir išmesti yra toks jau didelis. Pasirodė, kad nemažas. Artimiausiu metu reikės apsispręsti, bet mūsų tikslas nebuvo ir nėra bėgti, aš tam iš principo nepritariu, – kalbėjo V.Mazuronis. – Tačiau visada sakiau – jei peržengta riba ir neįmanoma dirbti dėl vertybinių požiūrių...“

Anot jo, kongrese išsakytos „Tvarkos ir teisingumo“ idėjos yra artimesnės rusiškam mentalitetui, ne vakarietiškam, ir tai verčia suklusti.

„Jei darysime žingsnius, darysime tada, kai matysime, kad vertybiniai dalykai, kurie deklaruojami, galutinai nesuderinami su mūsų požiūriais ir įsitikinimais“, – sakė vyresnysis Mazuronis, ir čia pat pabrėžė, kad R.Pakso kongrese išsakytos mintys pradedant skalūnų paieškos konkursu, baigiant Europos Sąjungos, euro, ypač – Ukrainos klausimais kardinaliai skiriasi nuo jo.

„Pagrindas rimtai mąstyti yra. Mąstau, mąstome“, – sakė jis ir patikslino turintis omenyje ne tik save, bet ir sūnų A.Mazuronį.

Nauja „tvarkiečių“ vadovybė kelia susirūpinimą

Iš partijos vadovybės išstumtas V.Mazuronis teigė pareigybių ypač nevertinantis. Svarbesnis dalykas jam atrodo tai, kad dabar artimiausios R.Pakso komandos pagrindą sudaro Petras Gražulis, Kęstas Komskis ir Vytautas Kamblevičius.

Manau, kad Lietuvos ateitis turi būti tik vakarietiškos civilizacijos pusėje, o bandymai tą neigti, mano manymu, yra veikimas prieš Lietuvos valstybę ir kelia rimtą pavojų mūsų valstybei.

„Tai man irgi kelia daug abejonių dėl tolesnės partijos veiklos krypties. Jo toks pasirinkimas, jis turi teisę tai daryti, tačiau pasirinkimas didina tam tikras prielaidas, kad jis pasiryžęs rinktis sąlyginai ne vakarietišką kelią, o kažkokį kitą.

Tai man kelia didelį susirūpinimą, nes aš esu vakarietiškų vertybių. Manau, kad Lietuvos ateitis turi būti tik vakarietiškos civilizacijos pusėje, o bandymai tą neigti, mano manymu, yra veikimas prieš Lietuvos valstybę ir kelia rimtą pavojų mūsų valstybei, – kalbėjo jis. – Su tokiu mąstymu ir tokia mūsų valstybės vystymosi vizija man bus sunku eiti kartu“.

V.Mazuronis šiuo metu kartu su R.Paksu priklauso Europos Parlamento euroskeptikų „Laisvės ir tiesioginės demokratijos Europos“ frakcijai.

Jis tiesiogiai neatsakė į klausimą, ar, pasitraukęs iš „Tvarkos ir teisingumo“, paliktų ir šią frakciją, tačiau leido suprasti, kad įvyktų būtent taip.

Norint įkurti frakciją EP, reikia, kad jai priklausytų septynių valstybių atstovai, todėl V.Mazuroniui pasitraukus, ji nesužlugtų – Lietuvai joje atstovautų vienas R.Paksas.

V.Mazuronis aiškino, kad dar rimtai nei su vienos partijos atstovais nesitarė dėl jo galimo prisijungimo. „Ką daryti po to, bus sprendžiama, jeigu bus padarytas pirmasis žingsnis. Nėra taip, kad susirandi kur išeiti ir išeini, svarstysime vienus ar kitus variantus“, – sakė jis.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Andrius Mazuronis
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Andrius Mazuronis

A.Mazuronis: riba, iki kurios gali prievartauti įsitikinimus, yra

Labai panašiai kalbėjo ir A.Mazuronis – politikas teigė sprendimo išeiti nepriėmęs, bet jo ir R.Pakso nuomonių skirtumas ir požiūris į svarbius klausimus yra akivaizdus.

„Kongrese man buvo liūdna girdėti daug pasisakymų, kurie, mano nuomone, buvo visiškai populistiniai ir besikertantys su nacionalinio saugumo sąvoka“, – pabrėžė jis.

Kongrese man buvo liūdna girdėti daug pasisakymų, kurie, mano nuomone, buvo visiškai populistiniai ir besikertantys su nacionalinio saugumo sąvoka.

Jis pridūrė, kad jeigu kur nors išeis, nebūtinai kartu su V.Mazuroniu. „Čia vienos partijos, EP – kitos, koordinuotai gali ir nepavykti. Bet mūsų tikslas nėra eiti, tam, kad išeitume“, – pridūrė jis.

Nuo klausimo apie pokabius Seime dėl jo prisijungimo prie kitų partijų A.Mazuronis išsisuko sakydamas, kad panašūs pokalbiai vyksta nuolat, tai yra neatsiejama politikos dalis.

„Tie pokalbiai vyksta nuo pirmosios mano kadencijos pradžios iki pat dabar. Klausimas, kaip tu tuos pokalbius priimi ir kaip į juos reaguoji. Tačiau situaciją suprantu taip, kad esame stumiami išeiti. Nenori, matyt, išmesti, tačiau visomis priemonėmis stumiama, kad mūsų neliktų, – sakė jis. – Niekas nesirengia likti ten, kur mūsų nenori, visi turi savigarbą.“

A.Mazuronis pridūrė visuomet pasisakęs prieš lengvabūdišką partijų keitimą: „Ironiška, kad jei esi prieš ką nusiteikęs, tai pradeda atrodyti kaip neišvengiamybė. Riba, iki kurios tu gali prievartauti savo pasaulėžiūrą ir įsitikinimus, yra.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius