Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Per Jūros šventę – aludarių piketas

Jūros šventė tapo ir vieta piketuotojams. Dėmesį bandė atkrepti aludarių kompanijos darbininkai.
Algirdo Venskaus nuotr. / Jūros šventė tapo ir vieta piketuotojams. Dėmesį bandė atkreipti aludarių kompanijos darbininkai.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Per Jūros šventę į gatves nešini transparantais išėjo bendrovės „Švyturys-Utenos alus“ darbininkai, jau seniai reiškiantys nepasitenkinimą mokamais atlyginimais.

Prieš savaitę teismas darbininkams uždraudė streikuoti. Streiko nepavyko surengti ir birželį.

Teisėjų kolegija, išnagrinėjusi bendrovės „Švyturys-Utenos alus“ prašymą, uždraudė „Švyturio“ profesinės sąjungos organizacijai bei Utenos alaus darbininkų sąjungai organizuoti streiką uostamiestyje bei Utenoje.

Teisėjų kolegija sutiko su bendrovės „Švyturys-Utenos alus“ išdėstyta pozicija, kad streikas paveiktų ne tik įmonės veiklą, bet ir darbuotojų gerovę.

Po tokios išvados „Švyturio“ profesinės sąjungos komiteto pirmininkas Raimondas Tamošauskas patikino, kad protesto akcijos bus rengiamos vis tiek.

Per Jūros šventę, stebint tūkstančiams žmonių, darbininkai praėjo centrine Tiltų gatve, nešini plakatais. „Gana – norime Europos valstybėje europinio atlyginimo“, – skelbta plakatuose. Darbininkai garsiai išsakė poziciją: reikalaujama, kad bent 1 proc. pelno, kurį iš alaus pardavimų gauna akcininkai, liktų darbininkų algoms pakelti.

Darbininkai, sukilę prieš darbdavius, kritikuoti dėl nepagrįstų priekaištų. Esą įmonėje ir taip mokami žymiai didesni atlyginimai, nei vidutinis darbo užmokestis Lietuvoje – apie 3 tūkst. Lt atskaičius mokesčius.
 

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min