Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Per tarptautines pratybas „Atvira dvasia“ išžvalgyta apie 300 kv. km Baltijos jūros dugno ploto

„Open Spirit 2010“
Karinių jūrų pajėgų nuotr. / „Open Spirit 2010“
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Per tarptautines jūros išminavimo pratybas „Atvira dvasia 2010“ (angl. „Open Spirit 2010“), kurios nuo rugpjūčio 27 d. vyksta Lietuvos teritoriniuose vandenyse ir išskirtinėje ekonominėje zonoje, jau yra išžvalgyta daugiau kaip 85 kv. jūrmylių (apie 300 kv km) jūros dugno ploto, aptikta 1 torpeda, 4 jūrinės minos ir 1 giluminė bomba, taip pat per 30 jūrinių minų inkarų.

Antradienį Klaipėdoje rengiami pratybų „Atvira dvasia 2010“ Svečių dienos renginiai, kuriuose dalyvauja krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė, Lietuvos kariuomenės vadas generolas majoras Arvydas Pocius, Karinių jūrų pajėgų vadas flotilės admirolas Kęstutis Macijauskas, kiti kariuomenės pajėgų vadai. Svečių dienos dalyviai kariniu laivu išplauks į jūrą, kur stebės sprogmenų išminavimą ir pratybų laivų paradą.

Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų organizuojamos tarptautinės išminavimo pratybos „Atvira dvasia 2010“ tęsis iki rugsėjo 8 dienos.

Pratybos „Atvira dvasia“ – tai didžiausios Lietuvoje išminavimo jūroje pratybos, kurios rengiamos nuo 2008 metų. Šiemet pratybose dalyvauja 16 karinių laivų ir trys narų komandos iš dešimties valstybių: Belgijos, Estijos, Latvijos, Lenkijos, Lietuvos, Norvegijos, Prancūzijos, Rusijos, Suomijos ir Vokietijos. Lietuvai pratybose atstovauja trys laivai – minų paieškos ir nukenksminimo laivas „Sūduvis“ (M52), taip pat bei patruliniai laivai „Žemaitis“ (P11) ir „Aukštaitis“ (P14).

Pagrindinis pratybų „Atvira dvasia 2010“ tikslas – sumažinti nuo Pirmojo ir Antrojo pasaulinių karų Baltijos jūros dugne likusių jūrinių minų ir kitų sprogstamųjų užtaisų keliamą pavojų saugiai laivybai. Pratybomis taip pat siekiama skatinti dalyvaujančių šalių tarpusavio pasitikėjimą ir bendradarbiavimą, tobulinti pratybose dalyvaujančių laivų įgulų, štabo karininkų ir vadovybės įgūdžius.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min