Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Perskirsčius darbo krūvį teismuose pagreitės bylų nagrinėjimas

Teismas
Ramūno Danisevičiaus/Scanpix nuotr. / Teismas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Prezidentės Dalios Grybauskaitės iniciatyva Seimui teikiamas siūlymas atsisakyti nelanksčios Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjų skaičiaus nustatymo tvarkos ir pripažinti netekusiu galios Lietuvos Respublikos įstatymą „Dėl Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjų skaičiaus“, o šio teismo teisėjų skaičių nustatyti Seimo nutarimu.

Prezidentės spaudos tarnyba praneša, kad kartu šalies vadovė teikia Seimui siūlymą priimti nutarimą, kuriuo būtų sumažintas teisėjų skaičius Aukščiausiajame Teisme. Tokį siūlymą Respublikos Prezidentei pateikė Lietuvos Aukščiausiojo Teismo pirmininkas.

Įstatymo projekte numatoma, kad Seimo nutarimo priėmimo procedūra, kuri yra paprastesnė, leis operatyviau ir lanksčiau įgyvendinti sprendimus paskirstant ir suvienodinant teismų darbo krūvį, taip pat paspartinti bylų nagrinėjimo trukmę teismuose.

„Negalime leisti, kad dėl neefektyvaus teismų darbo krūvio paskirstymo žmonės mėnesių mėnesius lauktų teismo sprendimo. Privalome siekti, kad kiek įmanoma greitesnis ir kokybiškas bylų nagrinėjimas būtų užtikrintas visų instancijų teismuose“, – pabrėžė Prezidentė.

Vertindama teismų pastangas ir išreikštą iniciatyvą solidariai, bendromis pastangomis spręsti didėjančių teismų darbo krūvių ir ilgėjančių bylų nagrinėjimo terminų atskiruose teismuose problemas, šalies vadovė siūlo Seimui sumažinti teisėjų skaičių Lietuvos Aukščiausiajame Teisme nuo 37 iki 35. Ateityje numatoma spręsti klausimą dėl šių etatų perkėlimo į Lietuvos apeliacinį teismą, kuriame šiuo metu darbo krūvis itin didelis, o žmonės priversti bylų nagrinėjimo laukti ištisus mėnesius. Prezidentės nuomone, taip efektyviau būtų paskirstytas darbų srautas, paspartėtų civilinių bylų, kurių skaičius paskutiniu metu ženkliai išaugęs, nagrinėjimas.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min